Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-09 18:03
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież: nigdy nie będziemy pozbawieni miłości Boga

„Prośmy Pana aby pozwolił nam poznać wspaniałość Jego miłości, która gładzi wszelki nasz grzech” – mówił Franciszek podczas nabożeństwa pokutnego, które odprawił w Bazylice Watykańskiej.

Autor/źródło: Damian Bednarski

Liturgia wpisała się w inicjatywę „24 godziny dla Pana”, podczas której Papież, wraz z innymi kapłanami, usiadł w konfesjonale, by spowiadać wiernych. Wcześniej sam się wyspowiadał.

W homilii Ojciec Święty podkreślił, że miłość Boga nie zna i nie ma granic. Nie ma tych przeszkód – mówił – które my zazwyczaj stawiamy przed jakąś osobą, obawiając się, że pozbawi nas wolności. Mimo, że przez grzech oddalamy się od Boga, to Bóg nie oddala się od nas. Ta pewność – kontynuował Papież – powinna nam zawsze w życiu towarzyszyć. „A jeśli nasze serce oskarża nas, to Bóg jest większy od naszego serca”. (1J 3, 30)

Franciszek przypomniał scenę zaparcia się Piotra, zwracając uwagę, że trudno jest pozwolić na to, by dać się naprawdę kochać. Podobnie Piotr zawsze wzbraniał się przed miłością Jezusa, przed tym, by dać się Mu w pełni zbawić. Piotr, który chciał umrzeć za Jezusa – mówił Ojciec Święty – w końcu zrozumiał, że musi pozwolić, aby to On umarł za niego. „Dajmy się oczyścić miłości, aby rozpoznać prawdziwą Miłość” – apelował Franciszek podczas nabożeństwa pokutnego w Watykanie.

mk/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-09 15:06:54
miniaturka

Pół wieku Wspólnoty Sant’Egidio

Wspólnota Sant’Egidio (św. Idziego) skończyła 50 lat. Z tej okazji już w najbliższą niedzielę 11 marca odwiedzi ją papież Franciszek. Spotkanie odbędzie się w Rzymie przed bazyliką na Placu Santa Maria in Trastevere.
2018-03-09 15:40:54
miniaturka

Spotkanie duszpasterzy rodzin: nie wolno rozdzielać tego, co Bóg złączył

„Dzisiaj spór o duszę świata dotyczy wielkiego, bolesnego procesu `rozdzielania tego, co Bóg złączył`” - powiedział bp Piotr Libera podczas spotkania osób zajmujących się duszpasterstwem i doradztwem rodzinnym.
2018-03-09 16:00:58
miniaturka

Abp Jędraszewski: Sumienie to głos Boga w nas

Podczas rekolekcji dla młodzieży w Zakopanem, odbywających się pod hasłem „Miłość w Zakopanem", arcybiskup Marek Jędraszewski odpowiadał na pytania młodych ludzi.
2018-03-09 18:19:38
miniaturka

Warszawa: obradowała Krajowa Rada Duszpasterstwa Kobiet

Kościół wciąż jest za mało otwarty na głos i aktywność kobiet - przyznał w rozmowie z KAI bp Wiesław Szlachetka delegat KEP ds. duszpasterstwa kobiet.
2018-03-09 18:55:40
miniaturka

Franciszek do spowiedników: jesteśmy narzędziami, a nie panami sumień

Spowiednik nie jest źródłem Miłosierdzia. Musimy pamiętać, że jesteśmy jedynie narzędziami, a nie panami sumień. Gdy stajemy się panami przeszkadzamy Bogu działać. – mówił Papież do uczestników watykańskiego kursu dla spowiedników.
2018-03-09 23:11:53
miniaturka

Pielgrzymi z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej u św. Józefa

- Zaproście św. Józefa do wszystkich zakątków waszego życia. On jest opiekunem Kościoła i każdego z nas, trzeba mu zaufać - mówił biskup kaliski Edward Janiak, który przewodniczył Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.