Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-08-22 17:01
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ / vaticannews.va

Papież: nie wolno używać imienia Boga do terroryzowania ludzi!

- Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi. Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu – napisał Franciszek w tweecie na Międzynarodowy Dzień pamięci o ofiarach przemocy na tle religijnym.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, Daniel Ibanez/CNA, licencja: CC BY-SA

Międzynarodowy Dzień pamięci o ofiarach przemocy na tle religijnym został ustanowiony przez ONZ w 2019 roku.

Słowa Ojca Świętego nawiązują bezpośrednio do dokumentu o braterstwie ludzkim podpisanego w zeszłym roku w Abu Zabi. To braterstwo, jeśli jest autentycznie przeżywane, wyklucza przemoc, która przekształca uczucia religijne w narzędzia agresji. Obecnie w świecie jej ofiarą pada wśród chrześcijan 300 mln osób.

Franciszek przypomina, że religii i wiary nie należy nigdy traktować instrumentalnie. Tego typu działanie jest obrazą Boga i grzechem przeciwko ludzkości.

Dokument „O braterstwie ludzkim” stał się wielkim wydarzeniem humanitarnym, znakiem lepszej przyszłości wolnej od nienawiści, niechęci, ekstremizmu oraz terroryzmu, w której zwyciężą: pokój, pojednanie i miłość.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, chrzecijaństwo, islam, terroryzm, przemoc, religia, Bóg, wolność religijna