Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-09-26 18:40
ek / Paweł Pasierbek SJ

Papież: nie dla technokratycznego rozwoju

W przesłaniu skierowanym na Międzyreligijne Forum G 20, które zebrało się w stolicy Argentyny Buenos Aires, Papież zachęca, aby religie stały się inspiracją do konstruktywnego dialogu na rzecz zrównoważonego rozwoju bazującego na godności człowieka, a nie żądzy zysku.

Autor/źródło: © Mazur/episkopat.pl/Flickr/EpiskopatNews

Franciszek zaznaczył, że religie mogą dać szczególny wkład w taki rozwój, który zabezpieczy godną przyszłość dla wszystkich. Mogą to uczynić przede wszystkim ukazując owocność konstruktywnego dialogu, który pomaga w znalezieniu najlepszych rozwiązań. Jest to dialog szanujący zdanie myślących inaczej i przyczynia się do wzajemnego ubogacenia.

Papież przestrzegł przed budowaniem świata na bazie technokratycznego paradygmatu rozwoju, gdzie przeważa logika dominacji na rzecz interesów ekonomicznych i zysku. "Prawdziwy rozwój bowiem - zaznaczył Papież – bierze pod uwagę godność każdej osoby ludzkiej, gdyż to człowiek jest początkiem i końcem całego życia ekonomicznego i społecznego. "

 Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, społeczeństwo, przesłanie, gospodarka, Międzyreligijne Forum G 20