Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-07 18:42
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Papież: największa wolność to pozwolić kierować się Duchowi Świętemu

Zachęcam was, abyście zawsze wsłuchiwali się w głos Ducha Świętego, ponieważ nie ma większe wolności od tej, jak pozostawać pod Jego kierownictwem i pozwalać Mu, aby oświecał i prowadził nas tam, gdzie zechce – mówił Papież do członków Wspólnoty Emmanuel.

Autor/źródło: Marek Koj, licencja: CC BY

Wspólnota Emmanuel to międzynarodowy ruch wyrastający z doświadczenia charyzmatycznego. Powstał przed niemal 50 laty we Francji. Dziś liczy ponad 7 tys. członków w 52 krajach, w tym również w Polsce.

Franciszek zachęcił członków Wspólnoty Emmanuel, aby pomagali współczesnemu człowiekowi w odkrywaniu, z entuzjazmem i przy pomocy nowych inicjatyw duszpasterskich, Bożego miłosierdzia.

„Wzywam was, abyście pozostawali zakorzenieni w Chrystusie poprzez głębokie życie wewnętrzne i zaufanie Duchowi Świętemu, który przychodzi z pomocą naszej słabości i leczy wszystko to, co osłabia nasze misyjne zaangażowanie. Zachowujcie w sercu to żarliwe pragnienie przekazywania radości Ewangelii tym, którzy jej nie znają albo ją zagubili. Bądźcie protagonistami «Kościoła wychodzącego», który jest szczytem moich pragnień. «Kościół liczy na was, na waszą wierność Bożemu Słowu, na waszą dyspozycyjność w służbie i świadczeniu o życiu przemienionym przez Ducha Świętego»” – powiedział Ojciec Święty.

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-07 17:25:25
miniaturka

Kamil Stoch: dziękuję Bogu, że otacza mnie takimi ludźmi

Dziękuję Bogu, że otacza mnie takimi ludźmi, nawet kiedy są porażki - mówił Kamil Stoch w Zębie, jego rodzinnej miejscowości na Podhalu. Górale przygotowali mu wielkie powitanie z honorami.
2018-04-07 17:29:38
miniaturka

Papież do młodzieży z Brescii: żyjcie na miarę marzeń Jezusa

Pan Jezus na poważnie traktuje nasze modlitwy i jeśli Mu zaufamy otworzy przed nami nowe, zdumiewające doświadczenia – mówił Franciszek do pielgrzymki młodzieży z północnowłoskiej diecezji Brescia.
2018-04-07 17:32:07
miniaturka

Papież: mówcie o Jezusie szczególnie ubogim

„Zdecydowana większość ubogich otwarta jest na wiarę; potrzebują Boga, a nieokazywanie im duchowej uwagi jest wielką dyskryminacją: «Opcja preferencyjna na rzecz ubogich musi głównie przyjąć formę uprzywilejowanej i priorytetowej opieki duchowej» (Evangelii gaudium, 200)”
2018-04-07 21:05:06
miniaturka

Biegnij,licytuj,upiecz ciasto,przynieś i pomóż dzieciom!

Już jutro (8 kwietnia) o godz.12.00 w Parku Miejskim odbędzie się po raz czwarty Kolorowy Piski Bieg Charytatywny. Głównym celem wydarzenia jest pomoc dzieciom.Organizatorem wydarzenia jest Powiatowa Akademia Sportu i Rekreacji w Piszu.
2018-04-07 22:46:17
miniaturka

Praga: 18. Marsz dla życia

Po raz 18. odbył się wczoraj w stolicy Czech, w Pradze, „Marsz dla życia”.
2018-04-07 22:53:49
miniaturka

Spotkanie misjonarzy miłosierdzia

W Watykanie rozpoczęło się spotkanie misjonarzy miłosierdzia.