Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-16 12:15
ek / www.vaticannews.va

Papież na terenach zniszczonych trzęsieniem ziemi

Ojciec Święty odwiedza dziś tereny zniszczone przez potężne trzęsienie ziemi, jakie trzy lata temu nawiedziło Włochy. Leżą one na terenie archidiecezji Camerino-San Severino Marche.

Amatrice po trzęsieniu ziemi w 2016
Autor/źródło: pl.wikipedia.org/Leggi il Firenzepost/licencja CC BY 3.0

Papież odwiedzi ośrodek kryzysowy, gdzie w prowizorycznych kontenerach mieszkają ludzie, którzy stracili swe domy. Spotka się z przedstawicielami służb ratunkowych i władzami zniszczonych gmin. Na zakończenie wizyty odprawi Mszę w intencji ofiar trzęsienia ziemi. Zje też obiad z miejscowymi kapłanami i spotka z pierwszokomunijnymi dziećmi. Mieszkańcy Camerino przywitali Papieża transparentem: „Ojcze Święty zawierzymy ci naszą przyszłość”.

Nie jest to pierwsza podróż Franciszka na tereny dotknięte kataklizmem. Zaraz po trzęsieniu ziemi w 2016 r. udał się z wizytą solidarności do najbardziej zniszczonych wówczas miejscowości Amatrice, Accumoli, Arquata del Tronto. Wcześniej na te tereny wysłał z konkretną pomocą swego jałmużnika.

Dzisiejsza pielgrzymka jest 26. podróżą Franciszka na terenie Włoch.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-16 09:17:39
miniaturka

Spotkanie nuncjuszy z Papieżem okazją do szczerej rozmowy

Bilans zakończonego już spotkania nuncjuszy apostolskich z całego świata jest bardzo pozytywny – uważa kard. Pietro Parolin. Spotkanie z Papieżem było okazją do szczerego dialogu również o sprawach bardzo delikatnych.
2019-06-16 09:22:05
miniaturka

Papież do trynitarzy: wychodźcie ze schematów, aby dotrzeć do młodych

Na potrzebę ciągłego, pokornego i cierpliwego towarzyszenia młodym zwrócił uwagę Papież w przemówieniu skierowanym do członków Zakonu Trójcy Przenajświętszej zwanego trynitarzami.
2019-06-16 09:36:09
miniaturka

Rośnie przemoc wobec chrześcijan w Afryce

„Rośnie przemoc wobec chrześcijan w Afryce” – stwierdził kard. Dieudonné Nzapalainga i dodał, że ataki wymierzane są w kapłanów przy ołtarzu, w katechistów oraz w zwykłych wierzących.
2019-06-16 10:08:00
miniaturka

Biskup Camerino: papieska wizyta budzi w nas nadzieję

"Papież przybywa do nas w chwili, gdy przeżywamy znużenie przedłużającymi się trudnościami i zaczynamy popadać w beznadzieję."
2019-06-16 10:17:46
miniaturka

Ławka Festiwal 2019 - Zaproszenie dla młodzieży!

Centrum Duszpasterstwa Młodzieży w Opolu zaprasza studentów i uczniów szkół średnich na Ławkę Festiwal, która odbędzie się w dniach 3-7 lipca w Opolu-Winowie.
2019-06-16 10:30:34
miniaturka

Kard. Becciu: nowa błogosławiona wskazuje na niebo

Nowa błogosławiona pokazuje współczesnym kobietom, że prawdziwą świętość można wykuć w codziennym, nawet bardzo skromnym życiu. Wystarczy jednie zaufać Bogu.