Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-22 16:44
S. Zielińska / www.vaticannews.va

Papież na Regina Coeli: Dobry Pasterz uzdrawia

Dzisiejsze rozważanie Franciszek poświęcił uzdrawiającej relacji między Zmartwychwstałym Panem i wiernymi. Jest to relacja Dobrego Pasterza i owiec. Opiera się na wzajemnym, głębokim poznaniu.

Autor/źródło: Pixabay, pumukel, licencja: CC0

W Jezusie Chrystusie każdy z nas może zostać uzdrowiony z duchowych schorzeń jeśli tylko zgodzi się z ufnością powierzyć własne życie w ręce Zmartwychwstałego Pana – mówił Franciszek w rozważaniu przed południową modlitwą maryjną Regina Coeli. Papież wyjaśnił, że uzdrowienie to dokonuje się przez pasterską posługę Jezusa, który przedstawia się tymi słowami: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce” (J 10,11).

“Jezus uzdrawia poprzez swoje bycie pasterzem, który daje życie – mówił Ojciec Święty. – Oddając za nas swe życie, Jezus mówi do każdego: «twoje życie jest dla mnie tak cenne, że aby je zbawić, daję całego siebie». To właśnie owo ofiarowanie swojego życie czyni Go dobrym Pasterzem w pełnym tego słowa znaczeniu, Tym, który leczy, Tym, który pozwala nam żyć życiem pięknym i owocnym.”

Franciszek zauważył, że sam Jezus wyjaśnia w jaki sposób nawiązuje się ta uzdrawiająca relacja między Nim i wiernymi. „Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca”.

“Jezus nie mówi tu o wiedzy intelektualnej, ale o relacji osobistej, o szczególnym umiłowaniu, o wzajemnej czułości, będącej odzwierciedleniem tej samej bliskiej relacji miłości między Nim a Ojcem – powiedział Papież. – Jest to postawa, przez którą dokonuje się żywa i osobista relacja z Jezusem: dać się Jemu poznać. Nie zamykać się w sobie, otworzyć się na Pana, aby On mnie poznał. On troszczy się o każdego z nas, dogłębnie zna nasze serce: zna nasze strony mocne i nasze niedostatki, plany, które zrealizowaliśmy i niespełnione nadzieje. Ale akceptuje nas takich, jakimi jesteśmy, również z naszymi grzechami, aby nas uzdrowić, aby nam przebaczyć, prowadzi nas z miłością, abyśmy mogli pokonywać nawet trudne ścieżki, nie gubiąc drogi. On nam towarzyszy.”

Franciszek zastrzegł jednak, że utrzymywanie relacji z Dobrym Pasterzem wymaga również starań z naszej strony. Musimy chcieć się z Nim spotykać i naśladować Go. Kiedy w naszych wspólnotach tego zabraknie – mówił Papież – nieuchronnie przeważać w nich będą sposoby życia i myślenia, które nie są zgodne z Ewangelią.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-22 13:20:07
miniaturka

Orędzie Ojca Świętego na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania

„Nasze życie i nasza obecność w świecie jest owocem Bożego powołania!” – pisze Franciszek w orędziu na 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Papież zachęca, by nie zwlekać z podjęciem ryzyka wyboru.
2018-04-22 13:32:38
miniaturka

XVII Dni Kolbiańskie w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach

„Uczmy się zdumiewać wobec różnych przejawów łaskawości Boga” – zaapelował bp Roman Pindel, który przewodniczył Mszy św. w ramach zakończonych dziś XVII Dni Kolbiańskich w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach koło Oświęcimia.
2018-04-22 13:50:32
miniaturka

Łódź: klerycy na XVIII Festiwalu Nauki i Sztuki

Trwa XVIII Festiwal Nauki i Sztuki, podczas którego studenci i doktoranci łódzkich uczelni oraz pracownicy innych instytucji naukowych prezentują niezwykle widowiskowe interaktywne pokazy i eksperymenty.
2018-04-22 17:21:58
miniaturka
play

Proroctwo o. Bashobory

Starali się o dziecko. W końcu zdecydowali się wziąć udział w rekolekcjach dla małżeństw z o. Johnem Bashoborą. Tam padły prorocze słowa. Rok później pojawił się Adaś.
2018-04-22 17:33:30
miniaturka

Kraków: muzyka kameralna dla osób bezdomnych

Osoby bezdomne wzięły udział w koncercie muzyki kameralnej zorganizowanym w Dziele Pomocy św. Ojca Pio. Dla podopiecznych kapucyńskiej organizacji zagrali studenci Akademii Muzycznej w Krakowie.
2018-04-22 20:34:20
miniaturka

Ulicami stolicy przeszedł Marsz Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego

Doroczny Marsz Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego przeszedł dziś po południu ulicami stolicy. Żydzi i chrześcijanie różnych wyznań wyruszyli spod Pomnika Bohaterów Getta, odmawiając po drodze modlitwy chrześcijańskie i żydowskie.