Strona główna
opoka.org.pl
2019-06-16 18:15
ek / Beata Zajączkowska

Papież na Anioł Pański: idźcie drogą wiary, nadziei i miłości

Ojciec Święty zawierzył mieszkańców terenów zniszczonych trzęsieniem ziemi Matce Bożej, którą w tym regionie przyzywają, jako Najświętszą Maryję w Drodze. Zaapelował też, by szli drogą wiary, nadziei i miłości.

Autor/źródło: www.vaticannews.va/Vatican Media

Papież Franciszek mówił o tym w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański. Dziękując za serdeczne przyjęcie w Camerino, przekazał też specjalne pozdrowienie i wsparcie dla mieszkańców San Severino Marche, których, jak wyznał, pozdrowi z wysoka przelatując śmigłowcem nad ich miastem w drodze powrotnej do Rzymu.

Papież - idźcie drogą wiary, nadziei i miłości

“Drodzy bracia i siostry, obyście szli razem drogą wiary, nadziei i miłości, wierni wielu świadectwom świętości, w które bogata jest wasza ziemia. Myślę, m.in. o św. Wenancjuszu, św. Sewerynie, św. Ansowinie, św. Mikołaju z Tolentino, św. Pacyfiku i bł. Kamili Baptyście Varano – mówił Papież. – Myślę też o licznych postaciach «świętych z sąsiedztwa, nie beatyfikowanych ani kanonizowanych, które jednak wspierały i przekształcały rodziny oraz wspólnoty mocą swojego życia chrześcijańskiego.”

Franciszek przypomniał też o sobotniej beatyfikacji na Sardynii Edwige Carboni. Nazwał ją „prostą kobietą z ludu, która w skromnym życiu codziennym przyjęła krzyż, dając świadectwo wiary i miłości”. Papież zachęcił do dziękczynienia za tę wierną uczennicę Chrystusa, która całe swoje życie poświęciła na służbę Bogu i bliźnim.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-06-16 10:54:02
miniaturka

Papież na pogrzebie nuncjusza: życie uczy nas pożegnań

Papież Franciszek przewodniczył wczoraj w bazylice watykańskiej uroczystościom pogrzebowym abp. Léona Kalengi Badikebele, nuncjusza apostolskiego w Argentynie, który zmarł nagle w ubiegłą środę w Rzymie.
2019-06-16 11:19:44
miniaturka
play

Warszaty dla duszy!

W Pelplinie odbyła się w sobotę siódma edycja „Przystani – warsztatów dla duszy”, która każdego roku gromadzi młodzież z diecezji pelplińskiej i Pomorza.
2019-06-16 11:56:51
miniaturka

Papież w Camerino: nie zapominajmy o tych, którzy są w trudności

"Przyjechałem nie tylko okazać wam bliskość, ale przede wszystkim prosić Boga, który zawsze o nas pamięta, by nikt już nigdy więcej nie zapominał o tych, którzy są w trudnościach."
2019-06-16 13:55:21
miniaturka

Papież w Camerino: dla Boga jesteśmy cenni

Jesteśmy mali pod niebem i bezsilni, gdy ziemia się trzęsie, ale dla Boga jesteśmy bardziej cenni niż jakakolwiek rzecz - mówił papież Franciszek w homilii podczas Mszy św., jaką odprawił dziś w Camerino.
2019-06-16 15:12:55
miniaturka

Prymas Polski: nie bójmy się trudności lecz bylejakości

„Niech nie przerażają nas trudności i wyzwania. Bójmy się raczej spokoju i bylejakości, która nie ma ani nam, ani innym nic do zaoferowania” – mówił w Uroczystość Najświętszej Trójcy Prymas Polski abp Wojciech Polak.
2019-06-16 20:12:26
miniaturka

Odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w mikstackiej parafii

Mikstat: „Polska i Kościół i wiara to jest jedność, tak jak jest jedność Trójcy Świętej w działaniu” to przekonanie wyniósł z rodziny ks. Franciszek Ruszczyński i o tę jedność zabiegał - podkreślił w homilii ks. Andrzej Wojciechowski.