Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-21 09:00
nc / Linda Bordoni/ VN EN

Papież mówi młodym: wyjdź na zewnątrz i zrób coś, pracuj ciężko!

Wideo, wykonane smartfonem w nuncjaturze apostolskiej w Tajlandii, przekazuje młodym ludziom w Tajlandii słowa odwagi i zachęty.

- Nie spędzaj życia na kanapie: wyjdź na zewnątrz i zrób coś, pracuj ciężko! - oto pierwsze słowa do młodych, które skierował papież po przybyciu do Bangkoku. Franciszek krótko zatrzymał się w atrium nuncjatury, w której budynku będzie zamieszkiwał podczas wizyty w Tajlandii, i skierował przesłanie do grupy młodych zgromadzonych na środowej wieczornej modlitwie.

Papież mówił po hiszpańsku, że wie o tym, że młodzi zgromadzili się na wieczorną modlitwę i że wielu innych młodych ludzi jest w drodze do Bangkoku, aby uczestniczyć we Mszy Świętej w piątek.

- Bycie w drodze i modlitwa - obie one są pięknymi sprawami do zrobienia! - powiedział.

Papież nalegał, aby zawsze mieli otwarte serca dla Boga, który daje nam siłę, aby nie ustawać w drodze, ponieważ "nigdy nie wolno nam znieruchomieć w naszym życiu".

- Młody człowiek nie może być na emeryturze w wieku 20 lat, musi być w drodze! Ciągle iść dalej, ciągle wyżej - dodał.

W swym spontanicznym przesłaniu papież zachęcał również tych, którzy upadli, aby powstali i nie przestawali iść do przodu.

Powiedział także, że wszyscy młodzi zasługują na szczęście i na to, aby mogli je osiągnąć. Szczęścia jednak nie można znaleźć na kanapie, ani w marazmie [dosł. swamps of difficulties], lecz w pójściu drogą wybrukowaną odwagą i zaangażowaniem.

Źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-20 16:00:21
miniaturka

26. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Jeszcze przez niemal tydzień, do 26 listopada, na stronie www.mfkip.pl można zapisać się do uczestnictwa w 26. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika w Będzinie.
2019-11-20 18:33:56
miniaturka

„Przychodzimy, aby dziękować” – 25-lecie Rady Szkół Katolickich na Jasnej Górze

Ponad 500 nauczycieli i dyrektorów z terenu całej Polski przybyło na Jasną Górę do swojej Patronki – Matki Bożej Częstochowskiej, aby dziękować za przeszłość i, patrząc w przyszłość, podjąć refleksję nad swoją misją wychowania i kształcenia w wierności Bogu i Kościołowi.
2019-11-21 08:26:06
miniaturka
play

Papież w katolickim szpitalu w Bangkoku: sam Jezus doznał bólu i z nim się utożsamił

- Naszą pierwszą reakcją [na chorobę] może być bunt, a nawet chwile zamętu i rozpaczy. Jest to krzyk bólu i dobrze, że tak jest: sam Jezus tego doznał i z tym się utożsamił. Poprzez modlitwę chcemy zjednoczyć się z Jego krzykiem - powiedział Franciszek.
2019-11-21 09:21:45
miniaturka
play

Kardynał Bangkoku: papieska wizyta to błogosławieństwo dla narodu

Papieska podróż do Tajlandii będzie jedną dużą ewangelizacją - mówi kard. Michael Michai Kitbunchu, emerytowany arcybiskup Bangkoku.
2019-11-21 09:44:06
miniaturka
play

Papież do władz: Tajlandia czerpie swoje imię od „wolności”

Ta ziemia ma na imię „wolność”. Wiemy, że jest ona możliwa jedynie wówczas, gdy potrafimy czuć się współodpowiedzialnymi jedni za drugich i przezwyciężyć wszelkie formy nierówności – zauważył Papież.
2019-11-21 10:06:03
miniaturka

Bangkok żyje swym rytmem - nie widać oznak papieskiej wizyty

- Miasto jest dużo mniej oflagowane niż przy okazji wizyt innych delegacji państwowych - mówi Radiu Watykańskiemu Polak mieszkający w Tajlandii od wielu lat. Dodaje jednak: - bardzo duże zainteresowanie jest piątkową Mszą Świętą.