Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-25 11:57
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ/ vaticannews.va

Papież modli się za ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku

Na zakończenie audiencji generalnej Papież modlił się za wszystkich, którzy ucierpieli na skutek gwałtownego trzęsienia ziemi, które nawiedziło południowy Meksyk powodując ofiary, rannych oraz ogromne zniszczenia. „Niech pomoc Boga oraz braci i sióstr udzieli im siły i wsparcia” dodał Franciszek pozdrawiając pielgrzymów w języku hiszpańskim.

Autor/źródło: photogenica.pl, 15945

Trzęsienie ziemi o sile 7, 4 stopnia w skali Richtera dotknęło wybrzeże Pacyfiku na południu kraju, które zmaga się poważnie z kryzysem zdrowotnym spowodowanym pandemią koronawirusa. Zainfekował ponad 190 ty. osób w sześciu stanach. Dotychczas stwierdzono śmierć kilku osób w stanie Oaxaca, czyli w epicentrum trzęsienia ziemi, zlokalizowanym blisko miasta La Crucita. Wstrząsy były odczuwalne również w stolicy, gdzie dwie osoby zostały ranne, a ponad 30 budynków uszkodzonych, szczególnie te które doznały uszczerbku w 2017 roku, kiedy zginęło 355 osób. Setki wstrząsów wtórnych nadal jest odczuwalnych przez ludność. Tymczasem amerykańska agencja naukowa United States Geological Survey zniosła ostrzeżenie o tsunami, które zagrażało wybrzeżom Meksyku, Ekwadoru, Panamy, Kostaryki, Salwadoru, Gwatemali, Hondurasowi, Nikaragui oraz Hawajom.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-25 09:59:16
miniaturka

Papież: wszystko może być słowem skierowanym do Boga

„Moc modlitwy, tym, którzy dają jej miejsce w życiu, może zapewnić relację z Bogiem, który jest prawdziwym towarzyszem drogi człowieka pośród tysięcy życiowych trudności” – powiedział Papież podczas środowej audiencji ogólnej.
2020-06-25 11:03:18
miniaturka

Papież życzy Polakom owocnego i spokojnego czasu wakacji!

- Drodzy bracia i siostry, wchodzimy w okres wakacji. Pomimo wszystkich środków bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem zarażenia koronawirusem, niech to będzie spokojny czas odpoczynku, korzystania z piękna natury i umacniania więzi z ludźmi i z Bogiem – podkreślił Papież.
2020-06-25 11:31:49
miniaturka

List Papieża Franciszka do Alexa Zanardiego

W liście opublikowanym przez dziennik sportowy „La Gazzetta dello Sport” Papież Franciszek kieruje słowa wdzięczności do mistrza paraolimpijskiego, który walczy o życie po poważnym wypadku drogowym, któremu uległ 19 czerwca.
2020-06-25 12:20:01
miniaturka

Papież mianował abp. Rysia administratorem diecezji kaliskiej

Ojciec Święty mianował administratora apostolskiego sede plene dla diecezji kaliskiej. Został nim metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś.
2020-06-25 12:34:08
miniaturka

„Kościół w dobie koronawirusa” - międzynarodowa konferencja online (opis)

∎ Trwająca pandemia to dla ludzi religijnych czas radzenia sobie z różnymi niedostatkami i czas zmuszający do refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze. ∎ Pandemia nie jest jednak karą za grzechy. ∎ Bóg jest obecny w chorych, lekarzach i wolontariuszach, a przed nami stoi wyzwanie w postaci solidarności z potrzebującymi.
2020-06-25 12:39:45
miniaturka

Międzynarodowa ankieta: zaangażowanie religijne pomaga lepiej przeżyć czas pandemii

Zaangażowanie religijne, w tym ˃modlitwa i ˃uczestnictwo we mszy świętej, pomaga lepiej przeżyć niepewny czas pandemii i skłania do pomocy innym, a obecność w Kościele jest ważna dla wzrostu tej wrażliwości - wynika z ankiety przeprowadzonej przez badaczy z Międzynarodowego Towarzystwa Badań Empirycznych w Teologii.