Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-21 18:00
ek / Paweł Pasierbek SJ – Watykan

Papież: Jezus jest uśmiechem Boga ukazującym Jego miłosierdzie

O uśmiechu, który jest typowo ludzkim wyrazem miłości i uczucia mówił Papież do pracowników Watykanu, z którymi spotkał się, aby wymienić życzenia świąteczne.

Autor/źródło: ©Photogenica.pl

Franciszek zaznaczył, że to sam Jezus jest uśmiechem Boga. Przyszedł, aby objawić nam miłość Ojca niebieskiego, Jego dobroć i pierwszy raz uczynił to uśmiechając się do Swoich rodziców, Maryi i Józefa. Oni zrozumieli, że w tym dziecięcym uśmiechu jest zawarte Boże miłosierdzie. Podobne doświadczenie może mieć każdy z nas, kiedy w stajence kontemplując Dzieciątko Jezus zobaczymy uśmiechającego się do nas Boga.

Niech Boży uśmiech oczyszcza nas z brudów zalegających nasze serca

„Także tutaj w Watykanie i w wielu rzymskich biurach Stolicy Apostolskiej potrzebujemy odnowy poprzez uśmiech Dzieciątka Jezus. Winniśmy pozwolić, aby Jego bezbronna dobroć oczyszczała nas z brudów zalegających nasze serca i powstrzymujących nas od dawania tego, co w nas najlepsze – zachęcał Ojciec Święty. – To prawda, praca jest pracą i zapewne jest wiele innych miejsc i momentów, w których każdy z nas pełniej i bardziej się wyraża, ale jest także prawdą, że w środowisku pracy spędzamy dużą część naszych dni i jesteśmy pewni, że jakości pracy towarzyszy jakość ludzkich relacji, stylu życia. To jest ważne szczególnie dla nas, którzy pracujemy na rzecz Kościoła i w imię Jezusa.“

Papież przyznał, że czasami trudno o uśmiech, ale wtedy tym bardziej potrzebujemy uśmiechu Boga, bo tylko Jezus może nam pomóc. Potrzebujemy go także i wtedy, gdy czujemy się zbyt pewni i zapominamy o innych, bo wtedy pomaga nam odrzucić fałszywe bezpieczeństwo i przywraca smak prostoty i bezinteresowności.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-21 12:31:19
miniaturka
play

Dlaczego choinka?...

Zbliżają się Święta i czas, w którym będziemy ubierać choinkę. Dekorując nasze drzewka warto przez chwilę zastanowić się nad jej symboliką.
2019-12-21 12:51:36
miniaturka

Watykan: Rezygnacja kard. Sodano z funkcji dziekana Kolegium Kardynalskiego

Papież Franciszek przyjął rezygnację ze stanowiska dziekana Kolegium Kardynalskiego kard. Angelo Sodano, któremu nadał tytuł dziekana emerytowanego Kolegium Kardynalskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
2019-12-21 17:31:13
miniaturka

Bp Milewski do sióstr zakonnych: musicie żyć radykalnie

Źródłem zakonnego radykalizmu jest naśladowanie Chrystusa czystego, ubogiego i posłusznego - mówił dziś do sióstr zakonnych bp Mirosław Milewski podczas dorocznego spotkania opłatkowego sióstr zakonnych.
2019-12-22 09:49:16
miniaturka

Medziugorie zajmuje dziś centralne miejsce na mapie Kościoła

„Jest tak między innymi dlatego, że rozwija się tu kult Matki Bożej Królowej Pokoju, którego bardzo brakuje współczesnemu światu.” – powiedział abp Henryk Hoser.
2019-12-22 09:57:05
miniaturka

Bp Coter: W Boliwii Bóg przychodzi w prostocie i w ubóstwie

„Ludzie są coraz bardziej świadomi bycia częścią stworzenia i Pan, który wchodzi w naszą historię, oczekuje od nas zanurzenia w rzeczywistość Amazonii, tutaj, gdzie żyjemy, tak jak On sam wszedł w nasz świat dwa tysiące lat temu”...
2019-12-22 10:13:08
miniaturka
play

Abp Ryś: Najważniejszych rzeczy w życiu nie da się kupić

„Pan Bóg pozazdrościł dzieciom i sam stał się dzieckiem. Ten który miał wszystko na głowie chciał być dzieckiem."