Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-02-16 14:10
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież: Jeśli gaśnie w nas miłość, szukajmy pomocy w modlitwie, poście i jałmużnie

Trzeba spojrzeć prawdzie prosto w oczy i postawić sobie pytanie: czy aby nie wygasła miłość w naszych sercach? – powiedział Papież podczas audiencji dla stowarzyszenia charytatywnego Pro Petri Sede.

Autor/źródło: Marcin Mazur/episkopat.pl

Stowarzyszenie działa głównie w Belgii i Holandii. Regularnie wspiera też dobroczynną działalność Papieża. Franciszek zaznaczył, że ich dary umożliwiają niesienie pomocy najuboższym, a w szczególności tym, którzy utracili wszystko na skutek przymusowej migracji.

„Wasza wizyta przypada na początek Wielkiego Postu. Jest to czas stosowny, by skupić się na tym, co jest sercem wiary chrześcijańskiej i misji Kościoła, w której każdy ochrzczony musi mieć udział. Kiedy widzimy, jak bardzo nasz świat jest naznaczony obojętnością, przemocą, egoizmem i pesymizmem, warto postawić sobie pytanie, czy nie cierpi on przypadkiem na brak miłości zarówno w sercach, jak i w relacjach z Bogiem i innymi ludźmi” – mówił Ojciec Święty.

Franciszek zauważył, że na brak miłości trzeba odpowiadać tymi środkami, które w czasie Wielkiego Postu wskazuje nam sam Bóg, a zatem modlitwą, postem i jałmużną.

„Jałmużna jest doskonałą okazją do podjęcia współpracy z Opatrznością Boga dla dobra Jego dzieci. Zachęcam was, by jałmużna stała się stylem waszego życia i byście byli wytrwali w udzielaniu konkretnej pomocy potrzebującym. W waszym zaangażowaniu musicie zawsze uważać na to, byście oprócz pomocy materialnej, odznaczali się również życzliwością i otwarciem, szacunkiem i delikatnością oraz braterstwem. Bez tego nie można bowiem nabrać odwagi i na nowo mieć nadzieję na przyszłość” – powiedział Ojciec Święty.

Franciszek zachęcił też pielgrzymów z Belgii i Holandii, by modlili się o nawrócenie serc, aby na ziemi wzrastała miłość i ustały konflikty, które są źródłem niezliczonych cierpień.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi: