Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-16 14:10
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Papież: Jeśli gaśnie w nas miłość, szukajmy pomocy w modlitwie, poście i jałmużnie

Trzeba spojrzeć prawdzie prosto w oczy i postawić sobie pytanie: czy aby nie wygasła miłość w naszych sercach? – powiedział Papież podczas audiencji dla stowarzyszenia charytatywnego Pro Petri Sede.

Autor/źródło: Marcin Mazur/episkopat.pl

Stowarzyszenie działa głównie w Belgii i Holandii. Regularnie wspiera też dobroczynną działalność Papieża. Franciszek zaznaczył, że ich dary umożliwiają niesienie pomocy najuboższym, a w szczególności tym, którzy utracili wszystko na skutek przymusowej migracji.

„Wasza wizyta przypada na początek Wielkiego Postu. Jest to czas stosowny, by skupić się na tym, co jest sercem wiary chrześcijańskiej i misji Kościoła, w której każdy ochrzczony musi mieć udział. Kiedy widzimy, jak bardzo nasz świat jest naznaczony obojętnością, przemocą, egoizmem i pesymizmem, warto postawić sobie pytanie, czy nie cierpi on przypadkiem na brak miłości zarówno w sercach, jak i w relacjach z Bogiem i innymi ludźmi” – mówił Ojciec Święty.

Franciszek zauważył, że na brak miłości trzeba odpowiadać tymi środkami, które w czasie Wielkiego Postu wskazuje nam sam Bóg, a zatem modlitwą, postem i jałmużną.

„Jałmużna jest doskonałą okazją do podjęcia współpracy z Opatrznością Boga dla dobra Jego dzieci. Zachęcam was, by jałmużna stała się stylem waszego życia i byście byli wytrwali w udzielaniu konkretnej pomocy potrzebującym. W waszym zaangażowaniu musicie zawsze uważać na to, byście oprócz pomocy materialnej, odznaczali się również życzliwością i otwarciem, szacunkiem i delikatnością oraz braterstwem. Bez tego nie można bowiem nabrać odwagi i na nowo mieć nadzieję na przyszłość” – powiedział Ojciec Święty.

Franciszek zachęcił też pielgrzymów z Belgii i Holandii, by modlili się o nawrócenie serc, aby na ziemi wzrastała miłość i ustały konflikty, które są źródłem niezliczonych cierpień.

kb/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-16 12:35:57
miniaturka
play

Narodowy Program Trzeźwości

Zmniejszenie spożycia alkoholu, skali upijania się i akceptacji dla upijania się oraz podniesienie wieku inicjacji alkoholowej to główne cele ogłoszonego 13 lutego Narodowego Programu Trzeźwości.
2018-02-16 13:16:04
miniaturka

Wyjątkowe nabożeństwa Arcybractwa Męki Pańskiej

Członkowie liczącego ponad 400 lat Arcybractwa Męki Pańskiej w każdy piątek Wielkiego Postu odprawiają wyjątkowe nabożeństwo pasyjne w kościele oo. Franciszkanów w Krakowie.
2018-02-16 13:44:35
miniaturka
play

Znamy zwycięzcę plebiscytu na Płytę Roku 2017

„Napełniaj” poznańskiego chóru Gospel Joy wybrana Płytą Roku 2017. W tym roku w plebiscycie, który organizuje serwis Chrześcijańskie Granie, można było głosować na rekordową liczbę płyt – 40.
2018-02-16 14:42:49
miniaturka

O Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II w Instytucie Polskim w Wiedniu

W czwartek, 15 lutego, gościem Instytutu Polskiego w Wiedniu był ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, rektor KUL, który podczas spotkania z austriacką i polonijną publicznością przedstawił historię i misję Uczelni.
2018-02-16 15:08:58
miniaturka

Post powinien być konsekwentny, z pamięcią o drugich

Pościć należy z wewnętrzną spójnością, a nie po to aby nas widziano – mówił Papież w czasie Mszy w Domu św. Marty.
2018-02-16 15:55:54
miniaturka

Wieliczka: ruszył nabór do chóru piątej odsłony koncertu „Solne Uwielbienie”

Już po raz piąty w uroczystość Bożego Ciała w Wieliczce odbędzie się koncert „Solne Uwielbienie”. Każdy chętny może się zgłosić się do chóru, który 31 maja zaśpiewa na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce.