Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-01 13:47
AC / KAI

Papież: głoście, że Jezus zmartwychwstał!

- Głoście słowami i życiem piękną nowinę, że Jezus zmartwychwstał - wezwał papież Franciszek po tradycyjnym błogosławieństwie „Urbi et Orbi” na placu św. Piotra w Watykanie.

Autor/źródło: photogenica.pl

Ponowił swe życzenia dla wszystkich obecnych na placu Włochów i osób pochodzących z różnych krajów, a także tym, którzy oglądali go i słuchali za pośrednictwem telewizji, radia i innych środków przekazu.

- Radość i nadzieja Jezusa zmartwychwstałego dają pocieszenie rodzinom, a szczególnie osobom starszym, które są cenną pamięcią społeczeństwa, i młodym, którzy stanowią przyszłość Kościoła i ludzkości - powiedział Franciszek.

Wskazał, że Wielkanoc jest „najważniejszym świętem naszej wiary, ponieważ jest świętem naszego zbawienia, świętem miłości Boga do nas”.

Podziękował też za „dar kwiatów”, pochodzących jak co roku z Holandii. Po raz 32 z kolei plac św. Piotra udekorowany był 50 tys. kwiatów, podarowanych przez holenderskich ogrodników.

Na zakończenie papież tradycyjnie poprosił o modlitwę w swojej intencji.

pb / Watykan

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-01 12:11:07
miniaturka

Wielkanocne śniadanie z ubogimi w Katowicach

Życzę Wam, aby zmartwychwstały Chrystus dawał Wam siły do pokonywania codziennych trudności – mówił do ubogich zgromadzonych w domu parafialnym przy kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Katowicach bp Adam Wodarczyk.
2018-04-01 12:45:05
miniaturka

Milczenie Wielkiej Soboty

Wczoraj wieczorem w czasie liturgii Franciszek ochrzcił 8 katechumenów, którzy pochodzą z 5 krajów.
2018-04-01 13:10:34
miniaturka

USA: ponad 30 tys. chrztów w Wigilię Paschalną

Kościół katolicki w Stanach Zjednoczonych przyjął tysiące nowych wiernych w Wigilię Paschalną. 85 z prawie 200 diecezji zgłosiło swoich kandydatów - łącznie ponad 30 tysięcy.
2018-04-01 13:47:53
miniaturka

Wigilia Zmartwychwstania Chrystusa w mikstackiej wspólnocie

„ Ten dzień daje nam Pan, abyśmy mogli się radować i weselić (..). I może czas już przyszedł w naszym życiu, aby runęły te mury, które nas dzielą od siebie” mówił podczas homilii w Wigilię Zmartwychwstania ks. kan. Krzysztof Ordziniak
2018-04-01 17:10:14
miniaturka

Papież: zmartwychwstanie umacnia nadzieję, przemienia ją w dzieła miłości

Papież mówił w homilii w czasie Liturgii Wigilii Paschalnej, że słowa anioła ogłaszającego zmartwychwstanie Jezusa pragną dotrzeć do najgłębszego przekonania i pewników człowieka po to, aby mógł się stać uczestnikiem Bożego dzieła zbawienia.
2018-04-01 17:28:10
miniaturka

Jerozolima: uroczystości niedzieli wielkanocnej

W porannej liturgii przy pustym grobie Jezusa nie zabrakło pielgrzymów z całego świata, w tym również pielgrzymów z Polski a przede wszystkim licznych miejscowych chrześcijan, duchowieństwa i osób konsekrowanych.