Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-07 12:12
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Papież Franciszek zaproszony do Emiratów, coraz bardziej katolickich

Ojciec Święty został zaproszony do złożenia wizyty w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obecność chrześcijan w tym islamskim kraju jest coraz liczniejsza.

Autor/źródło: Pixabay, strecosa, licencja: CC0

Oficjalne zaproszenie przekazał minister spraw zagranicznych tej arabskiej monarchii Abdullah bin Zayed, który gościł w Watykanie i spotkał się z Papieżem.

Emiraty Arabskie to kraj islamski. Bardzo liczna jest tam obecność chrześcijan, którzy w przeważającej większości są zarobkowymi migrantami. Według oficjalnych danych stanowią oni 13 proc. mieszkańców. Szacunki samych chrześcijan są znaczenie wyższe. Zdaniem bp. Paula Hindera samych katolików jest 1,5 mln na 5 mln mieszkańców.

Jak podaje miejscowa prasa, Franciszek rozmawiał z szefem dyplomacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich o promowaniu tolerancji i dialogu międzyreligijnego. Szejk bin Zayed przedstawił też Papieżowi zaangażowanie jego kraju w promowanie działalności charytatywnej w świecie. Arabski polityk wyraził uznanie dla dobrych relacji Watykanu z islamską uczelnią Al-Azhar w Kairze.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy