Strona główna
opoka.org.pl
2020-08-27 08:01
MG / vaticannews.va

Papież Franciszek przypomniał swoją wizytę na Jasnej Górze podczas ŚDM

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Papież Franciszek przypomniał swą wizytę w jasnogórskim sanktuarium.

Autor/źródło: vaticannews.va

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Papież Franciszek przypomniał swą wizytę w jasnogórskim sanktuarium. Zapewnił, że jednoczy się z pielgrzymami przybywającymi do tego miejsca i zachęcił, by za wstawiennictwem Czarnej Madonny modlili się za wszystkich, którzy cierpią z powodu pandemii. Ojciec Święty mówił o tym podczas audiencji środowej transmitowanej przez watykańskie media z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

„Serdecznie pozdrawiam wszystkich Polaków. Drodzy bracia i siostry, dziś Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Czarnej Madonny z Częstochowy. Nosząc w sercu żywe wspomnienie mojej wizyty w tym sanktuarium, cztery lata temu, przy okazji Światowego Dnia Młodzieży, jednoczę się dziś z tysiącami pielgrzymów, którzy gromadzą się tam razem z episkopatem Polski, aby zawierzać siebie samych, rodziny, naród i całą ludzkość Jej matczynej opiece – mówił Ojciec Święty. –  Módlcie się do Najświętszej Matki, aby wstawiała się za nami wszystkimi, a zwłaszcza za tymi, którzy na różne sposoby cierpią z powodu pandemii, i niech przyniesie im pocieszenie. Proszę, módlcie się także za mnie. Niech Bóg wam błogosławi!”.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-08-26 14:08:28
miniaturka

Licheń: Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

„Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie, a radość wieczna zagości w waszym życiu” – powiedział podczas homilii ks. Janusz Bialucha MIC w trakcie Mszy św. odprawionej w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w przypadającą dziś uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
2020-08-26 15:28:47
miniaturka

Ks. Grzegorz Strzelczyk w Zarządzie Fundacji Świętego Józefa

Konferencja Episkopatu zatwierdziła kandydaturę ks. Grzegorza Strzelczyka – teologa, duszpasterza i wykładowcy z archidiecezji katowickiej – na członka Zarządu Fundacji Świętego Józefa.
2020-08-26 15:31:44
miniaturka

Prezentacja polskiego tłumaczenia nowego Dyrektorium o Katechizacji

W dniu 25 czerwca 2020 r. zostało ogłoszone przez Papieską Radę ds. Nowej Ewangelizacji nowe Dyrektorium o Katechizacji.
2020-08-26 21:09:31
miniaturka

Imieniny Matki Bożej na Jasnej Górze

W duchu dziękczynienia za obecność Maryi w dziejach narodu polskiego, z błaganiem o zachowanie wiary i ustanie pandemii na Jasnej Górze z udziałem polskich biskupów i ok. 10 tys. wiernych, odbyły się główne uroczystości odpustowe Matki Bożej Częstochowskiej.
2020-08-26 21:11:00
miniaturka

Matka Boża Częstochowska popularna w Hiszpanii

W Hiszpanii Matka Boża Częstochowska kojarzy się przede wszystkim z Janem Pawłem II.
2020-08-26 21:12:57
miniaturka

Papież: trzeba uzdrowić chory świat

„W tym czasie niepewności i udręki, zapraszam wszystkich do przyjęcia daru nadziei, która pochodzi od Chrystusa” – mówił Papież Franciszek na audiencji ogólnej.