Strona główna
opoka.org.pl
2018-11-22 18:47
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ

Papież Franciszek: Bez radości życie byłoby jak potrawa bez smaku

Papież Franciszek napisał wstęp do książki jednego z rzymskich proboszczów ks. Maurizia Mirilliego.

Autor/źródło: Pixabay, minanfotos, licencja: CC0

Radość jest drogocenną perłą chrześcijanina. Radość prawdziwa, nie ta ulotna, która idzie pod rękę ze światowością i konsumizmem. Potrzebujemy jej wszyscy, potrzebuje jej każda ludzka istota, stworzona, aby radować się miłością swojego Stwórcy. To słowa Papieża Franciszka umieszczone we wstępie do książki jednego z rzymskich proboszczów ks. Maurizia Mirilliego.

„Okruszyna radości...pod warunkiem, że jest pełna” – to tytuł książki, która prowadzi czytelnika do odkrycia, wręcz do odzyskania tego cennego ewangelicznego daru. W Kościele, który wydaje się wycofany i zajmujący się sobą, jest on często zapomniany. Ks. Mirilli jest od pięciu lat proboszczem parafii pw. Najświętszego Sakramentu na Tor de’Schiavi. Z pomocą kilku sióstr zakonnych oraz grupy świeckich wolontariuszy przystosował część pomieszczeń parfialnych na mieszkania dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób narodził się „Dom radości”, otwarty przez Papieża Franciszka 6 maja tego roku.

Właśnie przy tej okazji autor miał okazję rozmawiać z Ojcem Świętym na temat książki o radości oraz logiki „odrzucenia”, tzn. o wykluczonych ze społeczeństwa, którzy w świetle Ewangelii są uprzywilejowani. Kilka dni później ku swojemu wielkiemu zdziwieniu podczas spotkania diecezji rzymskiej w Bazylice św. Jana na Lateranie Papież pojawił się z kopertą, w której znajdował się wstęp do mojej książki – wyznał ks. Mirilli.

Papież podkreślił w nim, że to jest dziedzictwo, które otrzymaliśmy od Ojca niebieskiego, największe bogactwo wiodące do szczęścia, radość, której Jezus pozwalał doświadczać grzesznikom, ostatnim oraz odrzuconym. To owoc Miłosierdzia Bożego. To jest drogocenna perła, którą otrzymuje się, kiedy wchodzi się w logikę służby i daru z siebie – napisał Franciszek.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-11-22 15:40:17
miniaturka

"Poczekamy i zobaczymy" - dzień skupienia dla młodych dorosłych

„Poczekamy i zobaczymy”. Czasem trzeba czekać bardzo, bardzo długo, aż się coś niezwykle cennego urodzi...
2018-11-22 15:45:28
miniaturka

Biskupi zakończyli rekolekcje na Jasnej Górze

Mszą Świętą za zmarłych po wojnie członków Konferencji Episkopatu Polski w Kaplicy Matki Bożej zakończyły się rekolekcje księży biskupów, które miały miejsce od 19 do 22 listopada na Jasnej Górze.
2018-11-22 16:04:08
miniaturka

Co siódmy chrześcijanin prześladowany za wiarę

Co siódmy chrześcijanin żyje w kraju, gdzie jego wiara jest prześladowana. W sumie prześladowanych jest 300 mln wyznawców Chrystusa – wynika z najnowszego raportu o wolności religijnej przygotowanego przez papieskie stowarzyszenie PKwP.
2018-11-22 16:35:58
miniaturka

Kamerun: zamordowano kolejnego kapłana

W Kamerunie zamordowano kolejnego kapłana. Ks. Cosmas Omboto Ondari został zastrzelony w środę po południu u wejścia do kościoła parafialnego. Jest to 35 kapłan zamordowany w tym roku na świecie.
2018-11-22 16:57:04
miniaturka

Dzieci są darem od Pana, nagrodą za owoc łona

Słowami psalmu 127: „Dzieci są darem od Pana, nagrodą za owoc łona” można podsumować 16. spotkanie wspólnej Komisji Delegacji Rabinatu Izraela i Stolicy Apostolskiej.
2018-11-22 17:15:03
miniaturka

Na placu św. Piotra stanęła bożonarodzeniowa choinka

W Watykanie można już doświadczyć atmosfery zbliżających się świąt. Na placu św. Piotra stanęła bożonarodzeniowa choinka. Tuż obok niej trwają prace nad szopką, która w tym roku jest rzeźbiona w morskim piasku.