Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-17 11:42
JR

Papież Franciszek będzie bohaterem serialu Netflixa

Netflix ogłosił powstanie serialu dokumentalnego opartego na nagradzanej książce „Dzielenie się mądrością czasu”. Czteroodcinkowy serial będzie opowiadać historie starszych osób. Jeden z odcinków będzie zawierać wywiad z papieżem Franciszkiem.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Serial będzie przedstawiać historie starszych i ich przeżycia, opowiedziane oczami młodego pokolenia. Kobiety i mężczyźni w wieku powyżej 70 lat z całego świata będą dzielić się swoimi różnorodnymi doświadczeniami z młodymi filmowcami poniżej 30 roku życia z tego samego kraju. 

Starsi reprezentują różne grupy etniczne, środowiska społeczno-ekonomiczne i religie na całym świecie. Poruszą kluczowe tematy, które łączy wszystkich ludzi: miłość, walka, praca i marzenia.

W serialu pojawi się papież Franciszek w ekskluzywnym wywiadzie, prezentującym wyjątkowy punkt widzenia, który będzie wspólnym wątkiem całej czteroodcinkowej serii.

Książkę zredagował ks. Antonio Spadaro i po raz pierwszy została ona opublikowana przez Loyola Press w USA w 2018 r. Zdobyła kilka nagród w 2019 r. W Polsce została wydana nakładem Wydawnictwa WAM w 2018 r.

Serial autorstwa Simony Ercolani („Dottori in Corsia”) został wyprodukowany przez Stand By Me, partnera Asacha Media Group, i zostanie udostępniony na całym świecie w serwisie Netflix w 2021 roku.

„Starsi mają mądrość. Spoczywa na nich wielka odpowiedzialność: przekazywanie swojego doświadczenia życiowego, historii rodziny, historii wspólnoty, narodu ”- napisał papież Franciszek w „Dzieleniu się mądrością czasu ”.

Źródło: variety.com

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-17 11:03:08
miniaturka

Włosi wyginą? Wszystko na to wskazuje, jeśli nie zdarzy się cud

Włosi martwią się tym, że 16 grudnia w tym roku nie nastąpił cud skroplenia krwi św. Januarego. W rzeczywistości mają jednak znacznie poważniejszy powód do zmartwień: współczynniki demograficzne wskazują na nadciągającą katastrofę
2020-12-17 11:40:27
miniaturka

Cud św. Januarego czy wróżba? Na co Włosi powinni uważać?

Cud św. Januarego nie jest jeszcze uznawany oficjalnie przez Kościół. Sprawa jest wciąż badana. W środę do oczekiwanego cudu w Neapolu nie doszło. Włosi są zawiedzeni i odebrali to jako zły znak. Na takie podejście trzeba jednak uważać. Lepiej pomodlić się za wstawiennictwem św. Januarego do Boga.
2020-12-17 11:40:32
miniaturka

Państwowa komisja ds. pedofilii: w pierwszym miesiącu 46 spraw - 6 dotyczy duchownych

W pierwszym miesiącu funkcjonowania do Państwowej Komisji ds. Pedofilii wpłynęło 46 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa i wniosków o monitorowanie postępowań, w tym 6 dotyczących osób duchownych - poinformowano w czwartek na stronie instytucji
2020-12-17 12:51:13
miniaturka

Kraków: Maciej Maleńczuk uznany winnym ataku na pro-lifera

Krakowski sąd rejonowy uznał w czwartek Macieja Maleńczuka winnym naruszenia nietykalności osobistej działacza pro-life - dowiedziała się PAP. Muzyk ma zapłacić m.in. sześć tysięcy złotych grzywny
2020-12-17 13:50:09
miniaturka

Rzecznik Praw Dziecka: dobro dziecka zwyciężyło, 8-letnia Polka zostaje z babcią

Sąd Apelacyjny w Warszawie uwzględnił wniosek o wstrzymanie wydania 8-letniej Nikolety do czasu rozpatrzenia skargi kasacyjnej Rzecznika Praw Dziecka. "Dobro dziecka zwyciężyło, Nikoleta nie będzie zabrana do Jugendamtu austriackiego bez kontaktu z rodziną polską" - powiedział Mikołaj Pawlak
2020-12-17 14:24:27
miniaturka

Francja: były nuncjusz skazany za molestowanie seksualne

Osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu – taki wyrok zapadł w sprawie byłego nuncjusza apostolskiego we Francji abp. Luigiego Ventury, oskarżonego o molestowanie seksualne pięciu młodych mężczyzn podczas publicznych spotkań w ramach wykonywania swej misji dyplomatycznej.