Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-11-27 10:45
nc / Vatican News

Papież dziękuje Polakom za modlitwę w czasie pielgrzymki do Azji

Swą pielgrzymkę do Azji Franciszek nazwał czasem łaski. Polakom podziękował, że podczas podróży towarzyszyli mu modlitwą. Ojciec Święty mówił o tym pozdrawiając polskich pielgrzymów przybyłych do Watykanu na audiencję środową.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, Daniel Ibanez/CNA, licencja: CC BY-SA

"Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, dziękuję wam, że towarzyszyliście mi w modlitwie podczas podróży do Tajlandii i w Japonii – mówił Franciszek do pielgrzymów przybyłych na audiencję środową. – Ta wizyta przebiegała w atmosferze braterstwa budowanego na wartościach ludzkich i duchowych wspólnych dla tych, którzy głęboko żyją swoją wiarą, z szacunkiem dla innych. Dziękujmy Panu za ten czas łaski! Z serca wam błogosławię."

Warto także dodać, że papież Franciszek wczoraj po przylocie do Rzymu, zanim jeszcze powrócił do Watykanu, modlił się przed w Bazylice Santa Maria Maggiore przed ikoną Salus Populi Romani. Podziękował tam za opiekę podczas podróży apostolskiej do Tajlandii i Japonii oraz złożył kwiaty przed ikoną Matki Bożej.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Japonia, Tajlandia, podróż apostolska, audiencja środowa