Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-06-24 09:20
MG / Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Papież do więźniów: jesteśmy grzesznikami, ale możemy powstać

„Jesteśmy grzesznikami, ale możemy powstać” – pisze Papież Franciszek w liście do więźniów, który przekazał im za pośrednictwem kard. Ernesta Simoniego.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Papież do więźniów: jesteśmy grzesznikami, ale możemy powstać

„Jesteśmy grzesznikami, ale możemy powstać” – pisze Papież Franciszek w liście do więźniów, który przekazał im za pośrednictwem kard. Ernesta Simoniego. Jest on odpowiedzią na słowa, które wcześniej sami więźniowie przesłali przez albańskiego purpurata do Papieża.


Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan


Osadzeni na wyspie Gorgona, w rejonie Livorno we Włoszech, otrzymali w tych dniach podwójny cenny prezent. Po pierwsze słowa Papieża Franciszka, a także odwiedziny kard. Ernesta Simoniego, starszego i niezłomnego albańskiego kapłana, który w latach 1963-1990 był skazany na przymusowe roboty. On też przywiózł im list Papieża.


Zwracając się do więźniów Franciszek napisał: „Kiedy idziemy prosić Pana o przebaczenie, On zawsze nam przebacza, nie męczy się nigdy okazywaniem nam przebaczenia i podnoszeniem z prochu naszych grzechów”. Zachęcił osadzonych do spojrzenia w przyszłość z ufnością oraz skorzystania ze wsparcia kapelana oraz wychowawców, aby podjąć drogę przemiany oraz odnowy wewnętrznej. „Podtrzymuje nas na tej drodze wiara i nadzieja, że Pan, bogaty w miłosierdzie, zawsze stoi obok nas” – podkreślił w liście Ojciec Święty.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: więzienie, zakład karny, pzrebaczenie, więzień