Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-25 16:06
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Papież do społeczników: tylko marzyciele zmieniają świat

Franciszek odwiedził niezapowiedzianie ośrodek dla osób z niepełnosprawnością. Jego pracowników zachęcił do marzeń wykraczających ponad to, co realnie wydaje się możliwe.

Autor/źródło: Diana Golec, Opoka

W życiu trzeba umieć ryzykować, tylko szaleńcom i marzycielom udaje się zmienić świat – powiedział Franciszek podczas prywatnej i niezapowiedzianej wizyty w ośrodku stowarzyszenia, które opiekuje się osobami z niepełnosprawnością. Zrzesza ono w sumie 3,7 tys. pracowników medycznych i wolontariuszy, którzy udzielają pomocy 50 tys. osób w całych Włoszech. Jednym z głównych projektów stowarzyszenia jest zabezpieczenie przyszłości osób z niepełnosprawnością, których rodzice, czy dotychczasowi opiekunowie, są już w podeszłym wieku.

Franciszek spędził wśród pracowników i podopiecznych stowarzyszenia dwie godziny. Mówi jego prezes Giuseppe Milanese.

“W naszych wspomnieniach pozostanie przede wszystkim zaskoczenie. Dla nas, dla naszych podopiecznych i przyjaciół był to niezapomniany dzień – powiedział Radiu Watykańskiemu dr Milanese. – Papież wlał w nasze serca tak wiele otuchy i zachęty do realizacji tego projektu, który zabezpieczy przyszłość niepełnosprawnych, również wtedy, kiedy nie będą mogli liczyć na swych rodziców czy opiekunów. Franciszek zachowywał się tak jak zawsze z wielką swobodą. Wszyscy czuli się bardzo dobrze i naturalnie w jego towarzystwie, jakby to nie był Papież. Zaprezentowaliśmy mu naszą działalność. Była też chwila na poezję. Jeden z naszych podopiecznych odczytał mu kilka swych wierszy. Papież pozdrowił osobiście każdego z obecnych: chorych, krewnych, pracowników. Skierował do nas piękne i bardzo mocne słowa, które utwierdziły w nas wolę kontynuowania tego, co robimy. Papież zachęcał nas do marzeń, do wykraczania ponad to, czego można się realnie spodziewać. Zachęcił nas wręcz do swoistego szaleństwa. Tylko szaleńcom i marzycielom – powiedział – udaje się zmienić świat. A zatem spędziliśmy z Papieżem dwie godziny w wielkiej, w szalonej wręcz prostocie.”

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-06-25 14:21:58
miniaturka

Márianosztra: sanktuarium Matki Bożej - skąd paulini przybyli do Polski

Dziś rozpoczyna się 7. Pielgrzymka Narodowa Węgrów na Jasną Górę. W tym roku w spotkaniu uczestniczyć ma ok. 900 osób, którym towarzyszy bp János Székely biskup diecezji Szombathely.
2018-06-25 14:57:54
miniaturka

List kard. Dziwisza do uczestników Uroczystości 75-lecia Krwawej Niedzieli

Publikujemy treść listu kardynała Stanisława Dziwisza do uczestników Uroczystości 75-lecia Krwawej Niedzieli, która "stała się symbolem całokształtu tragicznych wydarzeń określanych mianem Rzezi Wołyńskiej".
2018-06-25 15:48:10
miniaturka

Uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej

W sobotę 21 lipca w Czernej k. Krakowa odbędzie się XX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej pod hasłem „Żyć z Maryją w Duchu Świętym".
2018-06-25 16:54:20
miniaturka

Tysiąc lat przyjaźni - na Jasnej Górze rozpoczyna się VII Narodowa Pielgrzymka Węgrów

VII Narodowej Pielgrzymce Węgrów rozpoczynającej się dziś na Jasnej Górze towarzyszyć będzie wystawa zatytułowana „Przenajświętsza Panienka, Patronka Węgrów" zorganizowana przez Galerię Kárpát-haza w Budapeszcie.
2018-06-25 17:08:23
miniaturka

Masakra w Nigerii: zabito ponad 80 osób

Co najmniej 86 osób zostało zabitych, a 50 rannych w sobotnim ataku pasterzy Fulani na osady farmerskie w Plateau w środkowej Nigerii – podają policyjne raporty. Według miejscowych świadków liczba zabitych sięga 120.
2018-06-25 18:21:04
miniaturka

Liderzy kościołów Korei: wielki postęp na drodze pokoju

W Genewie zakończyło się historyczne spotkanie liderów Kościołów Południowej i Północnej Korei na Ekumenicznym Forum dla Pokoju, Zjednoczenia i Współpracy w Rozwoju na Półwyspie Koreańskim.