Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-06-27 12:57
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Papież do Polaków: w czasie wakacji wielbić Boga i trwać w wierze

Na audiencji Franciszek pozdrowił wiernych z archidiecezji łódzkiej oraz nowych diakonów. Życzył też wszystkim dobrych wakacji.

Autor/źródło: Marcin Mazur/episkopat.pl

Na audiencji ogólnej było wielu wiernych, którzy przybyli do Watykanu na jutrzejszy konsystorz, na którym Papież włączy do Kolegium Kardynalskiego 14 nowych purpuratów, oraz na piątkową uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, na której Franciszek przekaże paliusze nowym arcybiskupom metropolitom. Oba te wydarzenia mają szczególne znaczenie dla archidiecezji łódzkiej. Z niej bowiem pochodzi nowy polski kardynał Konrad Krajewski, a jej ordynariusz abp Grzegorz Ryś otrzyma w piątek paliusz. Franciszek wspomniał o tym, zwracając się do obecnych na audiencji ogólnej Polaków.

“Pozdrawiam serdecznie Polaków, którzy przybyli z Polski i zza granicy w pielgrzymce do grobów św. Apostołów Piotra i Pawła. Pozdrawiam pielgrzymów z Łodzi, towarzyszących swemu arcybiskupowi, który otrzyma paliusz metropolity. Witam również nowo wyświęconych diakonów z archidiecezji krakowskiej i diecezji bielsko-żywieckiej. Życzę wszystkim – dodał Papież – by okres wakacji, który się rozpoczyna był dla was czasem wypoczynku i okazją uwielbiania Boga za dzieło stworzenia. Z odwagą trwajcie w wierze, przyznając się zawsze do Jezusa. Z serca wam błogosławię.”


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, audiencja ogólna, słowo dla Polaków, archidiecezja łódzka