Strona główna
opoka.org.pl
2020-02-13 08:12
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ

Papież do Polaków: bądźmy blisko chorych

Papież Franciszek zachęcał do okazywania chorym gestów współczującej i czułej miłości.

Autor/źródło: Pixabay, sabinevanerp, licencja: CC0

Wśród obecnych w auli Pawła VI podczas audiencji ogólnej 7 tys. pielrzymów byli m.in wierni z Sanktuarium Świętego Domku w Loreto. Przeżywa ono w tym roku 100-lecie ogłoszenia Matki Bożej Loretańskiej patronką podróżujących w powietrzu. Wśród uczestników audiencji byli także wierni z Wysp Brytyjskich, którzy przywieźli ze sobą także wizerunek Naszej Pani z Walsingham, który Papież pobłogosławił. Przed tym wizerunkiem 29 marca dokona się powtórne zawierzenie Anglii Maryi.

Natomiast zwracając się w środę do Polaków Ojciec Święty powiedział:

Papież – okazujmy gesty współczującej i czułej miłości

- Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, wczoraj przeżywaliśmy Światowy Dzień Chorego. Wielu jest cierpiących z powodu choroby w naszych rodzinach, w naszym społeczeństwie i na świecie. Niech Pan da im siły, cierpliwość i łaskę uzdrowienia – prosił Boga Ojciec Święty. - A my zawsze pamiętajmy o nich i towarzyszmy im z modlitwą, z bliskością i konkretnymi gestami współczującej i czułej miłości. Niech Pan wam błogosławi! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, audiencja ogólna, chorzy, Polacy, miłość, współczucie, czułość