Strona główna
opoka.org.pl
2020-10-01 08:45
MG / Krzysztof Ołdakowski SJ – vaticannews.va

Papież do Polaków: bądźcie wierni modlitwie różańcowej

Pozdrawiając pielgrzymów obecnych na audiencji Papież zachęcił wszystkich, aby dzisiejszy patron, św. Hieronim wzbudził we wszystkich odnowioną miłość do Pisma Świętego oraz pragnienie życia w osobistym dialogu ze Słowem Bożym.

Autor/źródło: vaticannews.va

Ojciec Święty życzył zebranym bycia hojnymi w zaangażowaniu na rzecz lepszej przyszłości, jak również w akceptacji prób i cierpień, a także wzajemnej miłości w budowaniu prawdziwej i zgodnej rodziny. Zwracając się do Polaków Franciszek powiedział.


Papież – pozwólcie Maryi uczestniczyć w waszym życiu


    „Serdecznie pozdrawiam Polaków. Drodzy bracia i siostry, wchodzimy w miesiąc październik, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Bądźcie wierni waszemu zwyczajowi modlitwy różańcowej w waszych wspólnotach, a szczególnie w rodzinach – podkreślił Papież. Rozważając każdego dnia tajemnice życia Maryi w świetle zbawczego dzieła Jej Syna, pozwólcie Jej uczestniczyć w waszych radościach, w waszych troskach i w chwilach szczęścia. Niech przez Jej ręce Bóg wam błogosławi!“Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-09-30 22:22:49
miniaturka

Zebranie plenarne biskupów w Łodzi i Pabianicach - 5-6 października

Wyzwania duszpasterskie Kościoła w Polsce będą głównym tematem obrad biskupów, które odbędą się 5 i 6 października w Łodzi i Pabianicach – poinformował bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.
2020-09-30 23:59:19
miniaturka

List Apostolski o św. Hieronimie

„Pismo Boże często czytaj, a raczej, świętej lektury nigdy z rąk nie wypuszczaj” – to częste powiedzenie św. Hieronima cytuje Papież w Liście apostolskim Scripturae Sacre affectus, ogłoszonym z okazji przypadającej dziś 1600. rocznicy śmierci tego łacińskiego ojca Kościoła.
2020-10-01 00:01:08
miniaturka

Katecheza środowa: powinniśmy iść naprzód z czułością

„Aby wyjść z pandemii, musimy znaleźć lekarstwo nie tylko na koronawirusa, ale także na wielkie wirusy ludzkie i społeczno-ekonomiczne”.
2020-10-01 00:04:07
miniaturka

Turcja podsyca „świętą wojnę” przeciwko Ormianom

Prezydent Turcji wysłał cztery tysiące syryjskich najemników do prowadzenia „dżihadu przeciwko chrześcijanom” w Górnym Karabachu. Nie jest to już więc tylko lokalny konflikt armeńsko-azerski, ale realne zagrożenie dla stabilności całego regionu, a także kolejny etap w zaplanowanym procesie islamizacji.
2020-10-01 00:06:20
miniaturka

Mozambik: rok akademicki w seminariach anulowany

Biskupi Mozambiku zrezygnowali z rozpoczęcia roku akademickiego we wszystkich seminariach z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Seminarzyści pozostaną w domach; „ich przyszłość jest niepewna”.
2020-10-01 07:10:47
miniaturka

Kradzieże prawdziwych relikwii i sprzedaż „fałszywek” w sieci

Relikwie świętych coraz częściej padają łupem złodziei.