Strona główna
opoka.org.pl
2019-05-05 11:00
ek / Paweł Pasierbek SJ

Papież do mieszkańców Macedonii Płn.: dialog i braterstwo

"Pragnę przybyć do was, aby zasiać ziarna braterstwa i dialogu. Powierzam tę pielgrzymkę wstawiennictwu św. Matki Teresy, odważnej misjonarki miłości Chrystusa w świecie."

- tymi słowami Papież zwrócił się do mieszkańców Macedonii Północnej, których odwiedzi już w najbliższy wtorek, 7 maja.

W wideoprzesłaniu Franciszek podkreślił, że Stolica Apostolska pragnęła uregulować stosunki dyplomatyczne z tym krajem zaraz po zdobyciu przez niego niepodległości. Przypomniał, że zarówno w Europie, jak i na całym świecie potrzeba dziś kultury szacunku i dialogu.

Najpiękniejsze mozaiki są bogate w kolory

“Dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzeba, aby wrastała w Europie i na całym świecie kultura spotkania i braterstwa. Przybędę do was, aby zasiać te ziarna, pewny, że wasza ziemia jest podatna na ten zasiew, będzie umiała go przyjąć i wydać owoce – podkreślił Ojciec Święty. - W istocie, osobliwe piękno waszego kraju wynika właśnie z różnorodności kultur, istnienia różnych grup etnicznych i religijnych. Wiemy dobrze, że współżycie nie jest rzeczą łatwą. Warto jednak podjąć ten wysiłek, gdyż najpiękniejsze mozaiki to te, które są bogate w kolory.”

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-05-05 00:05:51
miniaturka

Parada 3-majowa w Chicago (galeria)

W sobotę 4 maja w Chicago odbyła się już 128. parada z okazji Dnia Konstytucji. Niezwykle barwna manifestacja polskości jak co roku zgromadziła tysiące uczestników i widzów.
2019-05-05 04:40:48
miniaturka
play

Jeszcze o patriotyzmie. Dzieci, czy górale wiedzą lepiej?

Dla Polaków za granicą cały początek maja jest przesycony patriotyzmem, zwłaszcza, że większość polonijnych parafii żyje głównie podczas weekendów.
2019-05-05 09:19:25
miniaturka

Papież już w Bułgarii

Papież Franciszek przybył do Bułgarii. Samolot włoskich Linii Lotniczych Alitalia wylądował na lotnisku w Sofii tuż przed godziną 10.00 miejscowego czasu.
2019-05-05 09:41:33
miniaturka

Sri Lanka: nie chcemy potępień, ale walki z antychrystianizmem

"Po zamachach na Sri Lance nie wystarczą same tylko słowa potępienia. Trzeba walczyć z tym, co się tam stało, a jedną z metod tej walki jest nazwanie rzeczy po imieniu, przyznanie, że był to atak wymierzony w chrześcijaństwo."
2019-05-05 09:56:25
miniaturka

W Sofii Franciszek zobaczy owoce wizyty Jana Pawła II

Przyjeżdżając do Sofii, Franciszek będzie mógł się przekonać o owocach wizyty w tym kraju św. Jana Pawła II. Zwraca na to uwagę brat Jarosław Babik, polski kapucyn, administrator parafii katedralnej w stolicy Bułgarii.
2019-05-05 10:14:56
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: biskupi proszą o czytanie Pisma Świętego

„Księża Biskupi proszą o czytanie Pisma Świętego, bo jest to słowo Boże, w którym znajdujemy odpowiedzi na wiele naszych pytań i dylematów” – powiedział ks. Paweł Rytel Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.