Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-30 10:56
AC / Paweł Pasierbek SJ

Papież do metodystów i waldensów

Bogu dziękuję za dar wiary i za rosnące między nami zrozumienie – napisał Papież w przesłaniu do uczestników synodu Kościoła Metodystów i Waldensów w Torre Pollice na północy Włoch.

Autor/źródło: flickr.com, Catholic Church England and Wales

Franciszek wskazał, że powołaniem wszystkich jest głoszenie prawdy o Jezusie, które staje się wiarygodne, gdy świadczy się o niej swoim życiem w miłości, szczególnie do najbiedniejszych.

„Służąc współczesnemu człowiekowi, broniąc godności najsłabszych i angażując się na rzec sprawiedliwości i pokoju stajemy się budowniczymi tego pokoju, który Pan głosił po Swym zmartwychwstaniu, a nam pozostawił go w spadku” – stwierdził Papież.

Zapewnił także o swej modlitwie, aby wszyscy chrześcijanie w szczerości serca dążyli do pełnej jedności. Wskazał, że tylko wspólnie odpowiadając na wezwanie Pana „aby stanowili jedno” będziemy mogli lepiej głosić Ewangelię.


źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-08-30 09:28:48
miniaturka

Papież zaapelował o większą troskę o dostęp do wody

Na zakończenie środowej audiencji Papież odniósł się do obchodzonego 1 września, Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Stworzenia.
2018-08-30 10:00:52
miniaturka

Kard. Bassetti: odnowa Kościoła i społeczeństwa zależy od rodzin

Papież Franciszek przypomniał nam oczywistą choć zapomnianą prawdę: odnowa Kościoła i społeczeństwa przechodzi przez rodziny. Wskazuje na to kard. Gualtiero Bassetti podsumowując Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie.
2018-08-30 10:30:58
miniaturka

Wenecja: festiwal kinowy o Wincentym a Paulo

Konkurs kinematograficzny poświęcony Wincentemu a Paulo zostanie oficjalne zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, który jest prawdopodobnie najstarszym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem tego typu.
2018-08-30 11:24:21
miniaturka
play

Kult ciała

Czy na pewno to, co robisz, daje Ci wolność? Boże Pogotowie to krótki cykl, w którym Jolanta Cherbańska, autorka książki pt: "Matt Talbot. Wyjście z mroku" odnosi się do uzależnień z duchowego punktu widzenia.
2018-08-30 11:57:39
miniaturka

Męskie Oblężenie Domu Św. Faustyny 15 września 2018

15 września 2018 roku w Domu Św. Faustyny w Ostrówku odbędzie się Męskie Oblężenie: Jezu, ufam Tobie - po męsku poprowadź mnie.
2018-08-30 12:19:07
miniaturka

Kraków: „Ewangelizacja na Barce” o prawdziwym celu zbawienia

W środę wieczorem odbyła się kolejna „Ewangelizacja na Barce”. Kapitanem kolejnego rejsu ewangelizacyjnego po wodach Wisły był Karol Sobczyk, lider krakowskiej wspólnoty „Głos na Pustyni".