Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-10-02 08:07
Anna Bajon / Paweł Pasierbek SJ

Papież do kapłanów: kroczcie drogą do świętości

O wezwaniu do kroczenia drogą do świętości w służbie bliźniemu przypomniał Papież kapłanom z diecezji Créteil położonej w północnej części Francji, których przyjął na audiencji.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, BP KEP, licencja: CC BY-SA

Franciszek wskazał na trudny czas, który przeżywa obecnie Kościół, miotany przeciwnymi i mocnymi wiatrami z powodu, przede wszystkim, wielkich win niektórych ze swoich członków.

  “Dlatego bardzo ważne jest, aby nie zapomnieć o pokornej wierności codziennej służbie, którą Pan pozwala żyć większości tych, których dał Kościołowi jako kapłanów. Wiemy, że odpowiadając na wezwanie Pana, nie zostaliśmy namaszczeni przez Ducha do bycia superbohaterami – podkreślił Ojciec Święty. - Zostaliśmy posłani ze świadomością bycia osobami, którym przebaczono, aby stać się pasterzami na wzór Jezusa umęczonego, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Ponieważ naszą misją jako sług Kościoła jest dziś, podobnie jak i wczoraj, świadczenie o sile zmartwychwstania wobec poranionego świata. W ten sposób jesteśmy wezwani, aby pokornie podążać drogą świętości, wspierając uczniów Jezusa w dawaniu odpowiedzi na ich chrzcielne powołanie do stawania się coraz bardziej msjonarzami, świadkami radości Ewangelii.”

Papież wezwał francuskich kapłanów, aby nie bali się zobaczyć ran Kościoła, ale nie po to, by nad nimi lamentować, lecz ofiarować je Jezusowi, bo tylko On może nas uzdrowić. Zachęcił ich także do szczególnej więzi z Chrystusem poprzez osobistą modlitwę, słuchanie Słowa Bożego, celebrację sakramentów i służbę braciom. Dając w ten sposób świadectwo o przynależności do Pana, staną się także przykładem dla młodych, których On powołuje do Swej służby.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Francja, świętość, kapłaństwo