Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-09-13 08:41
AC / Krzysztof Ołdakowski SJ

Papież do Japończyków: bądźcie ambasadorami przyjaźni

W środę rano przed audiencją ogólną Papież Franciszek spotkał się z przedstawicielami Stowarzyszenia Tensho Kenoho Shisetsu Kenshokai przybyłymi z Japonii. Podejmuje ono działania na polu kultury i promocji praw człowieka.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Papież zachęcił członków stowarzyszenia do podejmowania konkretnych działań, szczególnie odnoszących się do formacji młodych oraz sierot.

- Świadczy to o wrażliwości na ich problemy. W ten sposób ukazujecie, że religia, kultura i ekonomia mogą pokojowo współpracować, aby tworzyć bardziej ludzki świat w duchu integralnej ekologii. To jest dokładnie to, czego sam pragnę dla ludzkości, dzisiaj i w przyszłości, jak napisałem w encyklice «Laudato sì». To najlepsza droga na przyszłość dla naszego wspólnego domu. Dziękuję raz jeszcze za wasze odwiedziny. Zanieście waszemu wspaniałemu narodowi i waszej wspaniałej ojczyźnie zapewnienie o bliskości rzymskiego Papieża i wyrazy szacunku od całego Kościoła katolickiego. Chciałbym wykorzystać tę wizytę, aby wobec was wyrazić pragnienie odwiedzenia w przyszłym roku Japonii. Miejmy nadzieję, że będę mógł to uczynić – zakończył swoje wystąpienie Franciszek.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: