Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-24 09:23
AC / Radio Watykańskie

Papież do delegacji Uniwersytetu z Tel Awiwu

Na potrzebę wspólnego kroczenia wiedzy i mądrości zwrócił uwagę Papież w przemówieniu do delegacji Uniwersytetu z Tel Awiwu w Izraelu.

Autor/źródło: EpiskopatNews

Zaznaczył, że uniwersytet jest wezwany do kształcenia w kulturze mądrości, zdolnej do harmonizowania tego, co techniczne i naukowe z tym, co humanistyczne.

„Współczesny świat pilnie potrzebuje rozwoju kultury mądrości. Potrzebujemy odpowiednich programów formacji liderów, którzy będą zdolni do otwierania nowych dróg odpowiadając na wyzwania obecnych pokoleń, bez odrzucania przyszłych. Aby uczynić zadość temu wyzwaniu, jak nigdy potrzebne jest dostrzeżenie obecnej fazy ewolucji i rozwoju globalnego, naznaczonego kryzysem gospodarczo-społecznym i konfliktami pokoleń. Jestem przekonany, że wasz Uniwersytet może uczestniczyć w formowaniu nowych liderów, biorąc pod uwagę wielkie wyzwania etyczne współczesnych społeczeństw i potrzebę ochrony i wspierania najbardziej bezbronnych naszych braci i sióstr. Tylko służąc integralnemu rozwojowi człowieka nauka wraz z dyscyplinami humanistycznymi mogą ukazać swą pełną wartość” – powiedział Ojciec Święty.

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-23 23:21:36
miniaturka

Prezentacje Teatralne Żywoty Świętych

XII Ogólnopolskie Prezentacje Teatralne Żywoty Świętych i Patronów - w hołdzie Św. Janowi Pawłowi II
2017-10-24 08:22:16
miniaturka

Kościoły chrześcijańskie w Mali ponownie na celowniku dżihadystów

Pomimo wysiłków, by wprowadzić w Mali porozumienie pokojowe, tamtejsze parafie mogą spodziewać się narastania ataków islamskich bojowników – ostrzegają zwierzchnicy Kościoła katolickiego w tym afrykańskim kraju.
2017-10-24 08:46:32
miniaturka

Papież do kanadyjskiej młodzieży: dzielcie się radością Ewangelii

Świat i Kościół potrzebują odważnej młodzieży, która nie lęka się w obliczu trudności, podejmuje wyzwania, ma oczy i serca otwarte na to, co się dzieje – powiedział Papież w wideoprzesłaniu na kanadyjskie spotkanie młodych.
2017-10-24 09:50:06
miniaturka

Papieże a integracja europejska

Unia Europejska podejmuje refleksję nad wkładem Papieży i Stolicy Apostolskiej w proces integracji europejskiej.
2017-10-24 10:10:08
miniaturka

Papież potwierdza odpowiedzialność episkopatów za tłumaczenia ksiąg liturgicznych

Papież wystosował list do kard. Saraha, w którym koryguje jego interpretację papieskiego motu proprio Magnum principium o tłumaczeniu tekstów liturgicznych.
2017-10-24 10:44:49
miniaturka

Papież do Teofila III: Jerozolima musi pozostać miejscem życia w pokoju

Jerozolima musi pozostać miejscem, gdzie wszyscy będą mogli żyć w pokoju, w przeciwnym razie bez końca będą wciągani w spiralę cierpienia – powiedział Papież do Teofila III.