Strona główna
opoka.org.pl
2020-09-22 08:11
ds / Vatican News

Papież do autystycznych dzieci i ich opiekunów

„To wszystko, co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, uczyniliście dla samego Jezusa” - te słowa Papież skierował w przemówieniu do dzieci, rodziców, opiekunów oraz twórców centrum autyzmu „Sonnenschein” w Austrii, z którymi spotkał się dzisiaj w Watykanie. Mówiąc o nazwie placówki, Franciszek zaznaczył, że oznacza ona: „Blask słońca”.

Autor/źródło: Obraz alteredego z Pixabay

Papież – jesteście kwiatami domu „Blask słońca” 

„Wasz dom nazywa się «Sonnenschein», to znaczy «Blask słońca». Mogę sobie wyobrazić, dlaczego odpowiedzialni wybrali tę nazwę. Ponieważ wydaje się, że wasz dom jest wspaniałą łąką rozkwitłą w blasku słońca, i kwiatami tego Domu właśnie wy jesteście! Bóg stworzył świat z wielką różnorodnością kwiatów, w różnych kolorach – podkreślił Papież. Każdy z tych kwiatów ma swoje piękno, które jest jedyne. Także każdy z nas jest piękny w oczach Boga, i On bardzo nas kocha. To rodzi w nas potrzebę powiedzenia Bogu: dziękuję! Dziękuję za ten dar życia, dziękuję za wszystkie stworzenia! Dziękuję za mamę i tatę! Dziękuję za nasze rodziny! I dziękuję także za przyjaciół z Centrum «Sonnenschein»!“

Franciszek stwierdził, że powiedzenie „dziękuję” Panu Bogu jest piękną modlitwą, która bardzo Mu się podoba. Można do niej dodać również krótką prośbę za rodziców, dziadków, głodujące dzieci, a także za Papieża. Jeśli prosimy z wiarą, Pan z pewnością nas wysłucha – zapewnił Ojciec Święty.

źródło: Krzysztof Ołdakowski, Vatican News


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-09-21 09:44:30
miniaturka

Orędzie na Dzień Migranta: dostrzeżmy w przesiedleńcach wewnętrznych Jezusa

O dostrzeżenie w przesiedleńcach wewnętrznych Jezusa zmuszonego do ucieczki zaapelował Ojciec Święty w orędziu na obchodzony w roku bieżącym 27 września po raz 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
2020-09-21 09:55:06
miniaturka

Zwardoń-Skalité: powstała polsko-słowacka plenerowa droga krzyżowa

Czternaście wielkich głazów z tabliczkami z polsko-słowackimi nazwami poszczególnych stacji, tworzy plenerową drogę krzyżową przebiegającą przez tereny sąsiadujących ze sobą państw w Beskidzie Żywieckim.
2020-09-21 11:29:38
miniaturka

Francuski biskup: duchowni, którzy dopuścili się przestępstw, potrzebują miłosierdzia

O bolesnej kwestii duchownych, którzy dopuścili się przestępstw, a którzy także, po wyznaniu win, ich odpokutowaniu i wyrażeniu chęci nawrócenia potrzebują miłosierdzia pisze na łamach portalu settimananews.it emerytowany biskup Nanterre we Francji, Gérard Daucourt.
2020-09-21 13:12:32
miniaturka

Renesans pątniczego szlaku via Francigena

Średniowieczna Droga Franków jest odkrywana na nowo. Po latach zaniedbań wyruszają na nią coraz liczniejsze grupy pielgrzymów, czemu sprzyja systematyczne odnawianie pątniczej infrastruktury. Wskazuje na to Sandro Polci będący dyrektorem artystycznym 10. Europejskiego Festiwalu Vie Francigene, który w tym roku poświęcony jest szczególnie trasom południa Europy.
2020-09-21 13:12:54
miniaturka

Chrześcijanie w Kurdystanie ofiarami tureckich nalotów

Od początku roku tureckie naloty zniszczyły co najmniej 25 chrześcijańskich wiosek w północnym Iraku. Pożary powstałe po bombardowaniach strawiły cały dobytek mieszkańców i wszystkie uprawy. Wiele osób zginęło tylko dlatego, że znajdowali się blisko obszarów kontrolowanych przez Partię Pracujących Kurdystanu, będącą separatystycznym ruchem tureckich Kurdów i celem nalotów Ankary.
2020-09-21 13:13:17
miniaturka

Wietnam: „Żniwo wielkie, ale robotników mało”

Komunistyczny rząd Wietnamu zezwolił na otwarcie nowego seminarium duchownego w Thái Bình. Ma ono całkowicie legalny status i jest niezależne od innych seminariów w kraju. Będzie w stanie utrzymać niemal 300 kleryków oraz zapewnić formację intelektualną dla seminarzystów zarówno z diecezji jak i z różnych zgromadzeń zakonnych.