Strona główna
opoka.org.pl
2018-10-29 15:44
S. Zielińska / Jolanta Stachacz

Papież Bożego Narodzenia

Z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra i 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, Fundacja Orszak Trzech Króli wydała książkę "Papież Bożego Narodzenia".

Autor/źródło: Orszak Trzech Króli

Jest to niezwykła historia, spisana piórem najlepszego polskiego biografa św. Jana Pawła II, Pawła Zuchniewicza, o Karolu Wojtyle - Janie Pawle II i jego świętej obecności pośród ludzi, z historią Polski i świata w tle. Książka została wzbogacona wywiadem udzielonym przez osobistego sekretarza Ojca Świętego, ks. kard. Stanisława Dziwisza, który opowiedział, w jaki sposób Papież przeżywał Boże Narodzenie, najcieplejsze rodzinne święta. 

Książka jest opowieścią spiętą klamrami dotyczącymi dwóch pragnień Jana Pawła II, które w niezwykły sposób łączą się z dziełem naszej Fundacji. Pierwszym była chęć inauguracji pontyfikatu w Betlejem - miejscu narodzenia Chrystusa. Drugie, to zapowiedź wizyty Papieża Polaka w Kolonii na Światowych Dniach Młodzieży w 2005 r. - to właśnie tam znajduje się Relikwiarz Trzech Króli. Obu marzeń nie udało się zrealizować.


Źródło: Jolanta Stachacz, Fundacja Orszak Trzech Króli

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy