Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-17 12:15
MG / Krzysztof Bronk – Watykan

Papież blisko Francji

Ojciec Święty podobnie jak chrześcijanie na całym świecie jest w szoku po dramacie, jaki przeżyła poprzedniej nocy francuska stolica.

Autor/źródło: Pixabay, nuno_lopes, licencja: CC0

Ogromny pożar strawił dach katedry Notre-Dame. Na szczęście, jak wynika z pierwszych oględzin, sama struktura świątyni pozostała nienaruszona.


Franciszek był na bieżąco informowany o sytuacji w Paryżu i modli się za wszystkich, którzy zostali dotknięci tą tragedią – zapewnia watykański rzecznik Alessandro Gisotti.


    “ Papież Franciszek jest blisko Francji. Modli się za francuskich katolików, mieszkańców Paryża, którzy są w szoku po tym strasznym pożarze, który dotknął katedrę Notre Dame. Wie, że jest ona ważnym symbolem chrześcijaństwa nie tylko dla Francji, ale też dla całego świata. Zapewnia o swych modlitwach wszystkich, którzy stawiają czoła tej tragedii – powiedział Radiu Watykańskiemu Alessandro Gisotti. – Wierzymy, że ta katedra nadal pozostanie symbolem wiary katolickiej, i, jak stwierdzili francuscy biskupi, będzie ona miejscem, w którym w ważnych momentach dziejów Francji mogą się spotkać wszyscy Francuzi, zarówno wierzący, jak i niewierzący. ”Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy