Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-02-10 18:00
ek / KAI

Papież apeluje do rządów o zwalczanie handlu ludźmi i ochronę jego ofiar

"Dziękuję wszystkim, którzy walczą na tym froncie, szczególnie wielu zakonnicom" - mówił Ojciec Święty po południowej modlitwie "Anioł Pański" na placu św. Piotra w Watykanie.

Autor/źródło: Meelimello/Pixabay/licencja CC0

Wraz ze zgromadzonymi odmówił modlitwę do św. Józefiny Bakhity, która sama była ofiarą niewolnictwa.

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy bracia i siostry!

Dwa dni temu w liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity obchodzony był V Światowy Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Tegoroczne motto: „Razem przeciwko handlowi ludźmi” jest zachętą do połączenia sił, aby sprostać temu wyzwaniu. Dziękuję wszystkim, którzy walczą na tym froncie, szczególnie wielu zakonnicom. Apeluję zwłaszcza do rządów, aby zdecydowanie zwalczano przyczyny tej plagi, a ofiary były chronione. Jednakże wszyscy możemy i musimy współpracować, demaskując przypadki wyzysku i niewolnictwa mężczyzn, kobiet i dzieci. Nasze wspólne zaangażowanie wspiera modlitwa. Dlatego teraz proszę was, abyśmy razem odmówili modlitwę do św. Józefiny Bakhity, która została rozdana na placu.

Św. Józefino Bakhito, Ty jako dziecko byłaś porwana i sprzedana jako niewolnica i musiałeś stawić czoła niewyobrażalnym trudnościom i cierpieniom.

Uwolniona z niewoli fizycznej, odnalazłaś prawdziwe odkupienie w spotkaniu z Chrystusem i Jego Kościołem.

Święta Józefino Bakhito, pomagaj wszystkim, którzy są uwięzieni w niewoli.

W ich imieniu wstawiaj się u Boga miłosierdzia, aby można było zerwać łańcuchy ich niewoli.

Oby sam Bóg uwolnił wszystkich tych, którzy znosili pogróżki, rany lub udręki z powodu handlu ludźmi. Przynoś ulgę tym, którzy przeżywają to niewolnictwo i naucz ich, aby widzieli Jezusa jako wzór wiary i nadziei, tak aby mogli uzdrowić swoje rany.

Błagamy Cię, módl się i wstawiaj się za nami wszystkimi, abyśmy nie popadli w obojętność, abyśmy otworzyli oczy i mogli dostrzec niedole i rany tak wielu braci i sióstr pozbawionych swej godności i wolności a także usłyszeli ich wołanie o pomoc. Amen. Święta Józefino Bakhito módl się za nami. 

Pozdrawiam was wszystkich, Rzymian i pielgrzymów! W szczególności wiernych z Werony i grupę „Mendicanti di Sogni" z Schio.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli. Proszę was bardzo, nie zapominajcie za mnie się modlić. Dobrego obiadu i dobrej niedzieli.

 tł. st (KAI) / Watykan


Podziel się tym materiałem z innymi: