Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-11 18:12
nc / Krzysztof Bronk - Watykan

Papieskie nominacje: bp Florczyk w Radzie ds. Kultury

Ojciec Święty mianował nowego podsekretarza Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego. Został nim kongijski misjonarz na Tajwanie ks. Paulin Batairwa Kubuya.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Należy on do zgromadzenia ksawerianów. Na kapłana został wyświęcony w roku 2000. Już na Tajwanie na uniwersytecie Fu Jen uzyskał doktorat z dialogu międzyreligijnego.

Franciszek mianował też członków i konsultorów Papieskiej Rady ds. Kultury. Jednym z członków tej dykasterii został Polak bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Źródło: Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-11 12:32:08
miniaturka

Jak być wolnym?

Chcemy być wolni, stąd boli nas niewola. Dlaczego więc św. Jan Paweł II i sł. B. kard. Wyszyński nauczali o oddaniu się w "niewolę"? Czy da się zrozumieć "wolność po Bożemu" i jak nią żyć? Odpowiada dr Wincenty Łaszewski.
2019-11-11 17:05:29
miniaturka

Watykan: dominikanin biskupem pomocniczym w Mukaczewie

Ojciec Święty mianował dominikanina, o. Mikołaja Piotra Łuczoka (Микола Петро Лучок) biskupem pomocniczym w Mukaczewie na Ukrainie i przydzielił jemu stolicę tytularną Giru di Marcello.
2019-11-11 17:23:55
miniaturka

Kocham Polskę = kocham bliźniego

Potrzeba nam tego jak powietrza, bo niebezpiecznie się podzieliliśmy. Są granice, które gdy przekroczymy, to nie wiadomo, jak to się skończy. Ktoś musi ten dobry ruch zacząć... czas zacząć od siebie - apelował dziś bp Dajczak.
2019-11-11 18:22:20
miniaturka

Tajlandia czeka na Franciszka

Tajski Kościół to wspólnota ludzi uciskanych w okolicznych krajach, którzy uciekali starając się przeżyć - mówi o. Honorat Ćwikła. Franciszkański misjonarz opisuje sytuację Kościoła, który wkrótce odwiedzi papież Franciszek.
2019-11-11 18:34:14
miniaturka

Japonia: wizyta Franciszka przywołuje pielgrzymkę Jana Pawła II

Jan Paweł II był pierwszym papieżem, który odwiedził Japonię. Podróż Jana Pawła II często przypominają lokalne media. Pokazywane są nagrania z wygłoszonych, w większości po japońsku, homilii i przemówień Papieża Polaka.
2019-11-12 08:18:08
miniaturka

Papież: „nie” dla kultury „użyć i wyrzucić”

„System ekonomiczny pozbawiony troski etycznej nie prowadzi do bardziej sprawiedliwego porządku społecznego, ale do kultury konsumizmu i odrzucenia: «użyć i wyrzucić»”. Słowa te Papież skierował do członków Rady ds. kapitalizmu bez wykluczania.