Strona główna
opoka.org.pl
2019-04-12 09:09
Anna Bajon / Michał Król SJ

Papieski list na 50. rocznicę Radia Veritas

Do wypełnienia wezwania głoszenia Ewangelii i bycia kanałem miłości poprzez dawanie głosu ubogim wezwał Papież Franciszek pracowników Radia Veritas. Kościelna rozgłośnia obchodzi w tych dniach 50. rocznicę nadawania swoich programów w Azji.

Autor/źródło: pixabay, Unsplash

Ojciec Święty zachęca, aby poprzez medialną pracę radio kontynuowało misję wznoszenia serc słuchaczy do Boga miłości i prawdy. Apeluje również o pomoc w budowaniu społeczeństwa bardziej zjednoczonego i sprawiedliwego. Należy tego dokonywać poprzez budowanie więzów ewangelicznej miłości oraz świadomość problemów i niepokojów, jakich doświadczają ludzie, szczególnie najubożsi.

W uroczystych obchodach, które miały miejsce w stolicy Filipin wzięli udział: nuncjusz apostolski w tym kraju abp Gabriele Caccia oraz metropolita Manili kard. Luis Antonio Tagle. W swoich wystąpieniach podkreślili, że katolicka rozgłośnia bardzo pomogła w ewangelizacji całego kontynentu. „Kościół albo jest misyjny, albo przestaje istnieć – mówił abp Caccia, dodając, że jeśli nie słuchamy słowa Jezusa, nie jesteśmy zakorzenieni w prawdzie i nie możemy być wolni.

Radio Veritas Asia odegrało ważną rolę w przeciwstawieniu się wpływom komunizmu w czasie Zimnej Wojny. Dla wielu narodów azjatyckich stało się ono symbolem nadziei i zaufania. Nadawało swoje programy w 22 językach (obecnie w 18). Dla Filipińczyków kluczowe znaczenie miało w 1986 r. kiedy wspomagało ludzi podczas pokojowego przewrotu, który obalił ówczesne rządy dyktatorskie prezydenta Ferdinanda Marcosa.

Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-04-12 07:30:15
miniaturka
play

Papież na kolanach prosi liderów Sudanu Płd. o wytrwanie na drodze pokoju

Życzę wam z całego serca, aby całkowicie zniknęły wszystkie przeciwności, aby zawieszenie broni było respektowane, podziały polityczne i etniczne przezwyciężone, a pokój był trwały dla dobra wspólnego wszystkich mieszkańców.
2019-04-12 08:00:37
miniaturka

Benedykt XVI: powrócić do Boga, aby przezwyciężyć kryzys nadużyć

Papież Senior zabrał głos w sprawie skandalu nadużyć w Kościele. Jak zauważa, doszło do niego na skutek stopniowego zaniku wiary w Boga.
2019-04-12 08:41:46
miniaturka

Kard. Becciu: priorytetowa droga w sprawie męczeństwa ks. Hamela

Do watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych trafiła dokumentacja dotycząca męczeństwa ks. Jacquesa Hamela, francuskiego kapłana zamordowanego przez dwóch islamskich fundamentalistów w czasie sprawowania Eucharystii.
2019-04-12 09:42:29
miniaturka

Caritas Libanu: potrzeba międzynarodowego planu repatriacji uchodźców

Liban jest najbardziej gościnnym krajem świata. Wspólnota międzynarodowa nie może się jednak nim wysługiwać, gdy chodzi o kwestię uchodźców.
2019-04-12 10:27:41
miniaturka

Abp Carballo: odpowiedzialność za zakonników poza wspólnotą

To wielki dar dla życia zakonnego, gdyż ukazuję wagę życia braterskiego we wspólnocie i jednocześnie jest wezwaniem do odpowiedzialności zarówno dla przełożonych, jak i samej zainteresowanej osoby.
2019-04-12 10:47:29
miniaturka

Kard. Nycz: „Będzie to próba miłości i przebaczenia”

Publikujemy wypowiedź kard. Kazimierza Nycza dotyczącą wczorajszego zabójstwa w parafii św. Augustyna