Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-01-05 17:55
AC / Beata Zajączkowska

Papieski apel o dialog i samokontrolę: wojna przynosi jedynie śmierć i zniszczenie!

Papież Franciszek zaapelował o dialog i samokontrolę w obliczu napięć, jakie w ostatnich dniach pojawiły się w świecie.

Autor/źródło: Robert Karp, licencja: CC BY

Ojciec Święty zaapelował o dialog i samokontrolę w obliczu napięć, jakie w ostatnich dniach pojawiły się w świecie w rezultacie zabicia przez siły USA irańskiego generała Kasema Sulejmaniego. Nie wymienił jednak z nazwy Stanów Zjednoczonych, Iraku czy Bliskiego Wschodu. Podkreślił, że wojna przynosi ze sobą jedynie śmierć i zniszczenie.

Papież mówił o tym podczas spotkania na „Anioł Pański”. Wraz z kilkunastoma tysiącami pielgrzymów, którzy przybyli na plac św. Piotra modlił się o łaskę pokoju.

- W wielu częściach świata odczuwany jest straszliwy klimat napięcia. Wojna przynosi ze sobą jedynie śmierć i zniszczenie – mówił Franciszek. – Wzywam wszystkie strony do podtrzymywania płomienia dialogu i samokontroli oraz zażegnania cienia wrogości. Módlmy się w milczeniu, aby Pan obdarzył nas tą łaską.

Papież przypomniał też zobowiązanie podjęte w Nowy Rok, kiedy obchodzony był Światowy Dzień Pokoju: „Pokój jako droga nadziei: dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne”. „Z pomocą Bożej łaski możemy to urzeczywistnić” – podkreślił Franciszek.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi: