Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-20 14:16
MG / KAI, ts / Dżakarta, Dili

Papieska podróż do Azji będzie odwołana?

Jest wielce prawdopodobne, że z powodu pandemii koronawirusa papież Franciszek odwoła planowaną na wrzesień podróż do Indonezji, Timoru Wschodniego i Papui-Nowej Gwinei.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Według informacji azjatyckiej agencji informacyjnej UCAN, katolicy Indonezji poprosili papieża o przełożenie wizyty na inny termin.


Trudna walka przeciw wirusowi będzie trwała przez najbliższe miesiące na całym świecie, cytuje agencja słowa o. Antoniusa Benny Susetyo. Jest on członkiem komisji powołanej przez prezydenta Indonezji Joko Widodo w celu rozwijania tolerancji religijnej.


Na początku roku prezydent Widodo zaprosił papieża do złożenia oficjalnej wizyty w jego kraju, największym muzułmańskim państwie świata.


Ambasador Indonezji przy Stolicy Apostolskiej Antonius Agus Sriyono powiedział UCAN, że o propozycji odwołania papieskiej wizyty dowiedział się od prał. Mauricia Ruedy Beltza, organizatora podróży zagranicznych Franciszka.


Prał. Marco Sprizzi z nuncjatury apostolskiej w Timorze Wschodnim, zamieszkanym w większości przez ludność katolicką, miał już 11 marca powiedzieć dziennikarzom w stolicy kraju, Dili, że wizyta papieża zostanie odwołana.


Watykan dotychczas oficjalnie nie potwierdził wizyty papieża w tych trzech krajach, ale także nie zdementował doniesień o tej podróży.

ts / Dżakarta, Dili


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Indonezja, podróż papieska, Azja, epidemia, koronawirus, pandemia, Timor Wschodni