Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-31 17:55
ek / Radio Watykańskie

Papieska modlitwa na zakończenie Drogi Krzyżowej w Koloseum

20 tys. wiernych z całego świata uczestniczyło we wczorajszym wielkopiątkowym nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której w rzymskim Koloseum przewodniczył Papież Franciszek.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

Najpierw duchowo przeszli z Jezusem poszczególne etapy drogi na Kalwarię wsłuchani w refleksje przygotowane przez młodych Rzymian. Następnie wysłuchali słów Papieża, który modlił się prosząc Jezusa o skruchę zrodzoną ze wstydu, że pozostawiliśmy Go samego cierpiącego za nasze grzechy i nadzieję, że jedyną miarą Bożej miłości jest miłość bez miary.

Na zakończenie tej modlitwy Franciszek przywołał postaci dwóch łotrów, wiszących po lewej i prawej stronie Zbawiciela.

„Pomóż nam, Synu Człowieczy, ogołocić się z arogancji złoczyńcy umieszczonego po Twojej lewicy a także ludzi krótkowzrocznych i skorumpowanych, którzy widzieli w Tobie okazję do wykorzystania, skazanego, którego należy krytykować, przegranego, którego można wyszydzić, kolejną szansę zrzucania swoich win na innych, a nawet na Boga. Prosimy Cię, natomiast Synu Boga, byśmy utożsamili się z dobrym łotrem, który patrzył na Ciebie oczami pełnymi wstydu, skruchy i nadziei; który oczyma wiary widział w Twojej pozornej porażce Boże zwycięstwo i dlatego upadł na kolana przed Twoim miłosierdziem i uczciwie wykradł sobie raj” – modlił się Ojciec Święty.

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy