Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-03 08:21
MG / Krzysztof Ołdakowski SJ – vaticannews.va

Papieska intencja na grudzień: sercem misji Kościoła jest modlitwa

W opublikowanej właśnie intencji modlitewnej na grudzień Papież zwraca uwagę na samą istotę modlitwy. Bez osobistej i głębokiej relacji z Jezusem będzie ona tylko pustą formą


„Możemy zrobić wiele rzeczy, ale bez modlitwy nic nie działa” – powiedział Papież w zapowiedzi intencji modlitewnej na grudzień, która dotyka naszej osobistej relacji z Bogiem. „Warto postawić sobie pytanie o osobistą przyjaźń z Jezusem. Czy modlitwa jest dla nas codziennym miejscem rozmowy z Nim? W tych skomplikowanych miesiącach, które przeżywamy, możemy czasami zapomnieć o modlitwie, ale warto pamiętać: nikt nie będzie nas słuchał bardziej niż Bóg” – zapewnił Franciszek.Poprzez modlitwę wchodzi się w dialog z Bogiem, który jest Ojcem. Papież Franciszek mówi, że „jeśli nie będziemy się modlić, nie będziemy mieli siły, aby iść naprzód przez życie. Modlitwa jest jak tlen dla życia.


Papież – serce zmienia się kiedy się modlimy


    „Sercem misji Kościoła jest modlitwa. Modlitwa jest kluczem żebyśmy mogli wejść w dialog z Ojcem. Za każdym razem, gdy czytamy mały fragment z Ewangelii słuchamy Jezusa mówiącego do nas. Rozmawiamy z Jezusem. Słuchamy Jezusa i odpowiadamy. I to jest modlitwa. Modląc się, zmieniamy rzeczywistość. I zmieniamy nasze serca. Nasze serce zmienia się, gdy się modlimy. Módlmy się, aby nasza relacja z Jezusem Chrystusem była karmiona Słowem Bożym i życiem modlitwy.“Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl >>

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-02 16:03:08
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Budować dom bez pomocy architekta lub ekspertyzy geologicznej to szaleństwo. To musi doprowadzić do katastrofy. Dlaczego wydaje się nam, że dobre życie, udana miłość, mocna rodzina to totalny spontan, że można zbudować to wszystko tak po prostu o własnych siłach, bez architekta, bez reguł, bez fundamentu?
2020-12-03 08:38:09
miniaturka

Anglia: Kościoły otwarte od 2 grudnia

Od 2 grudnia w kościołach na Wyspach Brytyjskich znowu mogą być odprawiane Msze Święte z udziałem wiernych. W ogólnym zarysie nastąpił powrót do reguł wspólnotowej modlitwy, które obowiązywały przed wprowadzeniem 5 listopada drugiego lockdownu.
2020-12-03 08:46:53
miniaturka

Watykańska konferencja ws. nadużyć seksualnych - wnioski z raportu na temat McCarricka

Z inicjatywy Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich odbyła się kolejna wirtualna konferencja poświęcona zapobieganiu nadużyciom względem dzieci i młodzieży. Jednym z wątków były próby wyciągnięcia wniosków z raportu na temat McCarricka.
2020-12-03 09:25:18
miniaturka

Abp Gądecki: mówienie o tzw. kompromisie w sprawie ochrony życia to fałsz

W oświadczeniu odnoszącym się do rezolucji Parlamentu Europejskiego ws. aborcji w Polsce Przewodniczący KEP podkreślił, że oparta jest ona na całkowicie fałszywych założeniach. W świetle prawa międzynarodowego nie istnieje „prawo do aborcji”
2020-12-03 09:53:45
miniaturka

Dom Tolkiena na sprzedaż. Fani chcą go kupić i upamiętnić pisarza

Uruchomiono projekt mający upamiętnić J.R.R. Tolkiena. Otworzono ogólnoświatową zbiórkę na kupno domu pisarza, w którym ma powstać centrum kultury tolkienowskiej. W tym domu autor spędził 17 lat i napisał wiele swoich dzieł, m.in. „Władcę pierścieni”.
2020-12-03 10:10:28
miniaturka

Przereklamowany Black Friday: średnie obniżki to tylko 3,4 proc.

Podczas tegorocznego Black Friday średnie obniżki cen sięgnęły 3,4 proc. - wynika z badania firmy doradczej Deloitte. Na najbardziej atrakcyjne oferty mogli liczyć kupujący np. laptopy.