Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-28 08:21
AC / Krzysztof Bronk /vaticannews.va

Pandemiczny kryzys nie może osłabić ochrony nieletnich

Ochrona nieletnich musi pozostać priorytetem dla Kościoła również w czasie kryzysu - przypominają organizatorzy dorocznej konferencji na temat bezpieczeństwa w katolickich instytucjach.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

Jak zauważa ks. prof. Hans Zollner SJ, istnieją obawy, że programy ochrony mogą zostać ograniczone na skutek nieuniknionych cięć w budżetach w kryzysowej sytuacji wywołanej przez antypandemiczne obostrzenia. Naszych inwestycji w bezpieczeństwo nie można traktować jak jakiejkolwiek innej działalności społecznej czy edukacyjnej - podkreśla niemiecki jezuita.

Tej tematyce będzie też poświęcona doroczna konferencja na temat ochrony nieletnich w Kościele. W tym roku, ze względu na obawy przed koronawirusem, będzie miała postać serii interaktywnych seminariów on line. Pierwsze z nich odbędzie się pojutrze (29 maja). Specjaliści z zakresu ochrony nieletnich oraz przedstawiciele różnych Kościołów lokalnych będą mówić, jak wypełniać tę misję w czasie pandemii.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kościół, ochrona nieletnich, bezpieczeństwo, epidemia, ks. Hans Zollner SJ, koronawirus, pandemia, obostrzenia