Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-23 14:48
AC / archwwa.pl

Panama w Warszawie. W łączności z ŚDM 2019

W czasie, kiedy w Panamie papież będzie rozpoczynał główną Mszę świętą 34. Światowych Dni Młodzieży – w Świątyni Opatrzności Bożej spotka się młodzież obu warszawskich diecezji.

„Panamę w Warszawie” na prośbę kard. Kazimierza Nycza poprowadzi Wspólnota „Emmanuel”, która już przed 10 laty podczas „Sydney w Warszawie” towarzyszyła młodym, którzy nie mogli pojechać na ŚDM do Australii.

Odległość oraz koszty finansowe – jak podkreśla kard. Kazimierz Nycz – często uniemożliwiają młodzieży wyjazd na Światowe Dni Młodzieży. Dlatego wszyscy młodzi ludzie, którzy nie pojechali do Panamy, mogą przyjść na „Panamę w Warszawie”, czyli spotkanie w łączności z papieżem Franciszkiem.

Spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 14.00. Zaproszeni są młodzi ludzie w wieku 16-29 lat, ale jak zapewniają organizatorzy, „młodzi duchem” też będą mile widziani.

Nie zabraknie zarówno wspólnej modlitwy, Eucharystii, śpiewu, uwielbienia, jak i integracji. Uczestnicy nauczą się hymnu Światowych Dni Młodzieży w Panamie, a specjalną katechezę – nawiązującą do hasła ŚDM „Oto ja Służebnica Pańska” – pt. Jak dziś usłyszeć Boga? – wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Centralnym punktem spotkania będzie Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, w czasie której uczestnicy “Panamy w Warszawie” wysłuchają, wcześniej nagranej, homilii papieża Franciszka skierowanej do młodych z całego świata.

– Zapraszam na to spotkanie przede wszystkim młodych, ale również wszystkich starszych, którzy czują się młodo, bo przecież takich ludzi wśród nas nie brakuje – mówi kard. Kazimierz Nycz.

Podczas spotkania zaplanowano również połączenie audiowizualne z polskimi pielgrzymami uczestniczącymi w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, którzy opowiedzą o swoich przeżyciach związanych ze spotkaniem z papieżem Franciszkiem.

Spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej poprowadzi Michał „PAX” Bukowski – młody i charyzmatyczny raper, prowadzący w TVP program młodzieżowy „Studio Raban”.

34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie rozpoczęły się 22 stycznia i potrwają do 27 stycznia. Uczestniczy w nich ok. 3,5 tys. młodych Polaków, którzy najprawdopodobniej są najliczniejszą grupą z Europy. Z archidiecezji warszawskiej do Panamy poleciało ok. 150 młodych, w tym 18 wolontariuszy oraz 5 księży, natomiast z duszpasterstwem młodzieży diecezji warszawsko-praskiej wybrało się 100 osób.

PROGRAM SPOTKANIA

14:00 Integracja i zawiązanie wspólnoty. Łączymy się z ŚDM!
14:45 Konferencja „Jak dziś usłyszeć Boga?” wygłoszona przez abp Grzegorza Rysia+ świadectwa
16:00 Medytacja ikony Matki Bożej Salus Populi Romani-symbolu ŚDM
16:45 Przerwa na jedzenie/ Integracja
18:00 Łączymy się z Panamą, Prezentacja o kulturze, religii Panamy
18:30 Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza z odtworzoną homilią papieża Franciszka z Panamy
20:00 Muzyczny wieczór uwielbienia

link do strony spotkania >>

Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej

źródło: ks. Przemysław Śliwiński, archwwa.pl

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-23 14:01:32
miniaturka

Córka Stalina, która uciekła z ZSRR: katolicyzm to wielka nadzieja całego świata

Nie miała łatwego życia, choć od dziecka opływała w luksusy. Gdy w wieku niemal 40 lat dokonała spektakularnej ucieczki na Zachód, uwolniła się ze Związku Radzieckiego raz na zawsze, ale zostawiła w nim swoje dotychczasowe życie i rodzinę.
2019-01-23 14:04:40
miniaturka

Joanna Kulig: Kościół stanowił dla mnie centrum wszechświata

– Gdy byłam dzieckiem, Kościół stanowił dla mnie centrum wszechświata: życie kręciło się wokół parafii. Zbierałyśmy datki na misje i ubrania dla ubogich – przyznaje w rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym” aktorka Joanna Kulig.
2019-01-23 14:18:36
miniaturka

Kard. Józef Glemp – prymas czasu przełomów

Dziś przypada szósta rocznica śmierci śp. kard. Józefa Glempa, w latach 1981-2006 arcybiskupa metropolity warszawskiego, Prymasa Polski.
2019-01-23 15:05:59
miniaturka

Małżeństwo jest super!

Od dwóch tygodni trwa akcja „Małżeństwo jest super!”, w ramach której znane pary dzielą się swoimi małżeńskimi relacjami, przepisami na szczęśliwe małżeństwo oraz historiami kryzysów, które pokonali i które ich wzmocniły.
2019-01-23 15:44:20
miniaturka

Panama w Licheniu

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza do modlitwy z młodzieżą i za młodzież 26 stycznia od godz. 16.30, czyli do „Panamy w Licheniu”.
2019-01-23 16:00:33
miniaturka

Piłkarskie mistrzostwa ŚDM!

Jednym ze sposobów integracji uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie są mistrzostwa w piłce nożnej. Copa JMJ 2019 odbywa się 23 stycznia w dzielnicy Costa del Este z udziałem 512 pielgrzymów podzielonych na 64 drużyny.