Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-27 17:36
Ewa Kotowska-Rasiak

Panama w Kaliszu

Ponad stu młodych ludzi z diecezji kaliskiej uczestniczyło w spotkaniu „Panama w Kaliszu". Mszy św. przewodniczył bp Łukasz Buzun.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Spotkanie "Panama w Kaliszu" odbyło się w dniach 25-27 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym i Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej w Kaliszu.

W homilii bp Łukasz Buzun zachęcał ludzi młodych, aby umieli rozeznawać swoją życiową sytuację. - Jesteśmy wezwani do tego, żeby nie dać zamknąć się w sobie, ani w świecie materialnym, bo to nie zaspokoi naszego serca. Właśnie po to są Światowe Dni Młodzieży, żeby uczyć się rozpoznawać i odpowiadać na Bożą łaskę, która działa w sumieniu każdego z nas – mówił celebrans.

Życzył młodzieży, aby zaprzyjaźnili się z Panem Jezusem. – Życzę wam  doświadczenia przyjaźni z Panem Jezusem i bliskości z Nim. Chrystus nie tylko zagląda do naszego podwórka życia, ale zaprzyjaźnia się z nami, chce być naszym przewodnikiem, chce wyprowadzać nas ze świata, który jest często zamknięty przez człowieka, a Bóg chce mieć świat otwarty na Jego światło – powiedział biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Organizatorem spotkania „Panama w Kaliszu” jest Stowarzyszenie „Tratwa”. Nad całością czuwają ks. Marek Muzyka i ks. Przemysław Kapała.

- Do Panamy pojechała reprezentacja naszej diecezji, z czego bardzo cieszymy się, ale wielu młodych ludzi nie ma możliwości przeżywania tam tych szczególnych dni, dlatego chcieliśmy stworzyć im okazję do tego, aby w tym czasie mogli razem oglądać transmisje, słuchać słów papieża Franciszka, patrzeć na radość młodzieży będącej w Panamie, ale też przeżywać przeżywać te dni we wspólnocie i razem doświadczać Kościoła. Papież Franciszek mówił nam o tym, aby młodzi doświadczali nie jakiegoś elitarnego, ekskluzywnego, ale tego Kościoła, który jest nam dany na co dzień – mówi w rozmowie z KAI ks. Przemysław Kapała.

W tych dniach młodzież łączy się duchowo z papieżem Franciszkiem i młodymi z całego świata obecnymi w Panamie poprzez transmisje telewizyjne, uczestnictwo we wspólnej modlitwie, katechezach oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy