Strona główna
opoka.org.pl
2021-01-31 14:48
mk

„Pamięci Sławka”. Złóż kondolencje rodzinie Polaka, zagłodzonego w szpitalu w Anglii

„Osoba pana Sławka, którego tragiczne losy śledziła cała Polska, to symbol walki o życie i godność człowieka. Nie pozwólmy o nim zapomnieć. Zachęcamy do wyrażenia słów pokrzepienia rodzinie i zapewnienia o pamięci” – pisze Centrum Życia i Rodziny.

Autor/źródło: Arch. rodzinne /Centrum Życia i Rodziny

Na stronie pamiecislawka.pl można dodać swój wpis do wirtualnej księgi kondolencyjnej, stworzonej przez Centrum Życia i Rodziny. „Z Państwa wpisów stworzymy księgę, którą przekażemy Mamie i Siostrom pana Sławka, z którymi byliśmy w kontakcie w tym czasie” – informują organizatorzy.

Księgę ilustruje zdjęcie pana Sławka z Janem Pawłem II, udostępnione przez rodzinę. „«Polak z Plymouth», pan Sławek, który zmarł po długiej walce o życie, wedle słów matki i sióstr był praktykującym katolikiem, który popierał prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – napisali na Twitterze przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny.

„Osoba pana Sławka, którego tragiczne losy śledziła cała Polska, to symbol walki o życie i godność człowieka. Nie pozwólmy o nim zapomnieć. Zachęcamy do wyrażenia słów pokrzepienia rodzinie i zapewnienia o pamięci. Złóżmy wpis do księgi kondolencyjnej” – podkreślili.

W opisie księgi kondolencyjnej zaznaczyli, że „pan Sławek stał się dla nas symbolem walki o prawo do życia. Nierównego starcia z bezduszną machiną «sprawiedliwości», niedostrzegającą wartości życia człowieka dotkniętego ciężką chorobą”.

„Niestety, dziś dla niego możemy zrobić już tylko jedno – pozostała nam modlitwa za jego duszę” – dodali.

Źródła: pamiecislawka.pl, Twitter

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-01-31 13:16:46
miniaturka

Franciszek: słowo Jezusa jest wymierzone bezpośrednio przeciwko królestwu szatana

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański papież Franciszek podkreślił szczególną jedność mocy i słowa Chrystusa. „Widzimy tu dwa charakterystyczne elementy działania Jezusa: przepowiadanie i cudotwórcze dzieło uzdrowiciela” – powiedział.
2021-01-31 13:39:21
miniaturka

Wymóg testu na koronawirusa może mieć wpływ na cenę biletu lotniczego

Podróże lotnicze w tym roku będą uzależnione od wprowadzanych przez kraje ograniczeń, takich jak kwarantanna, testy czy szczepienia – mówił PAP prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson. Wymóg testu może wpłynąć na cenę biletu, a szczepienia na dostępność lotów.
2021-01-31 13:59:10
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Z niewiadomych względów Pan pozwala demonom wejść w świnie, a te pędzą i topią się w jeziorze. Cena za uwolnienie owego człowieka wzrasta i świadkowie wydarzenia, którzy ponieśli straty nie są już zainteresowani Jezusem. Proszą, aby odszedł z ich stron.
2021-01-31 15:09:36
miniaturka

Papież ustanowił Dzień Dziadków i Osób Starszych. W tym roku wypadnie on 25 lipca

Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie obchodzony w całym Kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, w pobliżu wspomnienia świętych Joachima i Anny, „dziadków” Jezusa. O jego ustanowieniu papież Franciszek powiedział po niedzielnej modlitwie „Anioł Pański”.
2021-01-31 15:32:29
miniaturka

Watykan pośrednio zabiera głos w sprawie zagłodzonego Polaka

„Kiedy prawo staje się tyranem” – taki tytuł nosi artykuł poświęcony przypadkom zaprzestania odżywiania i karmienia kolejnych pacjentów nie będących w stanie terminalnym, o czym decydują lekarze i sądy wbrew woli rodziny. Tekst ukazał się w dzienniku L’Osservatore Romano.
2021-01-31 16:01:12
miniaturka

Na Politechnice Warszawskiej trwają prace nad polską szczepionką przeciw COVID-19

Zespół z Politechniki Warszawskiej pracuje nad szczepionką biotechnologiczną przeciw COVID-19. Naukowcy są gotowi, by ich produkt testowany był na zwierzętach. Do kolejnego etapu badań potrzebny jest im partner – firma farmaceutyczna – oraz finansowanie.