Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-17 08:29
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Pakistan: uchwalono prawo uderzające w mniejszości religijne

Sąd Najwyższy w Pakistanie uchwalił prawo, zgodnie z którym osoby ubiegające się o stanowisko w administracji publicznej lub wypełniające jakikolwiek oficjalny dokument muszą zadeklarować swą przynależność religijną.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Osoby, które zatają przynależność religijną, będą uważane za winne „zdrady stanu”. Według obrońców praw człowieka takie działania są pogwałceniem praw mniejszości religijnych w tym kraju.

Dyrektor (Nasir Saeed) jednej z organizacji zajmujących się prawną pomocą osobom, które padły ofiarą nietolerancji religijnej (Centre fo Legal Aid, Assistance and Settlement – CLAAS) wyraził swoje zaniepokojenie tym faktem, podkreślając, że obecny kontekst społeczny, w którym nienawiść i nietolerancja religijna ciągle wzrastają, sprawia, iż członkowie mniejszości religijnych stają się bezbronni. Dodał, że wspólnoty te i tak już cierpią z powodu dyskryminujących praw i polityki prowadzonej przez rząd.

Natomiast przewodniczący Stowarzyszenia Pakistańskich Nauczycieli Mniejszościowych (Pakistan Teachers Minorities Association) podkreślił, że nie ma potrzeby, aby znać przynależność religijną człowieka pracującego w urzędach publicznych, o ile państwo gwarantuje takie same prawa dla wszystkich, niezależnie od wyznawanej wiary.

pp/ rv, fides


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: prawo, religia, prawa człowieka, Pakistan, nietolerancja, mniejszości religijne, zdrada