Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-29 17:25
nc / Paweł Pasierbek SJ

Pakistan: trzeba zrobić wszystko, by uwolnić Humę

– To nie tak, że się nie boję o swoje życie, ale moje zaangażowanie na rzecz prześladowanych chrześcijan uważam za swoją misję i służbę Bogu i Kościołowi. Żadne więc groźby mnie nie powstrzymają – mówi pakistańska adwokat.

Autor/źródło: Meelimello/pixabay.com/Pixabay License

W wypowiedzi dla Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie Tabassum Yousaf przyznała, że porywacz zagroził rodzicom Humy, że oskarży ich o bluźnierstwo przeciw Mahometowi jeśli nie zaprzestaną występować w obronie swej córki. „To nie są rzadkie przypadki. Muzułmańscy porywacze grożą rodzinom swych ofiar oraz adwokatom, że zniszczą Koran i ich oskarżą o ten bluźnierczy czyn, a w Pakistanie grozi za to nawet kara śmierci” – podkreśla katolicka adwokat.

Wskazuje, że w tej islamskiej republice trudno ubiegać się o sprawiedliwość szczególnie przedstawicielom mniejszości religijnych. Bieda i brak wykształcenia wielu chrześcijan sprawia, że są wykorzystywani przez muzułmańskich fundamentalistów. Stąd tak ważne są działania prawne podejmowane przez różne stowarzyszenia, ponieważ dzięki nim jest szansa, że sprawy dotyczące chrześcijan znajdą się na wokandzie Sądu Najwyższego. „Uwolnienie Asii Bibi było wielkim zwycięstwem, ale sytuacja wyznawców Chrystusa w Pakistanie w związku z tym się nie zmieniła. Dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, aby uwolnić Humę” – apeluje pakistańska adwokat.

Źródło: Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-29 12:33:36
miniaturka

Bp Jeż: Parafia jest przede wszystkim rodziną Bożą

Nie spełnią swojego zadania parafie będące jedynie formalną strukturą, parafie martwe duchowo, tkwiące w zbiorowej bierności religijnej, skłócone, zniechęcone – napisał w liście pasterskim biskup tarnowski Andrzej Jeż.
2019-12-29 12:54:32
miniaturka

Boże Narodzenie kard. Stefana Wyszyńskiego

Kard. Stefan Wyszyński przeżywał święta Bożego Narodzenia zawsze z ogromną radością wewnętrzną, ale też w służbie ludziom. Jego radość wynikała z tego, że Bóg staje się człowiekiem.
2019-12-29 16:54:34
miniaturka

Papież: Jezus, Maryja i Józef wspierali się wzajemnie w posłuszeństwie Ewangelii

Niech Święta Rodzina z Nazaretu będzie dla nas wzorem, abyśmy chcieli i umieli komunikować się między sobą i współpracujmy na co dzień – życzył Franciszek w rozważaniach przed dzisiejszą modlitwą Anioł Pański.
2019-12-29 17:50:57
miniaturka

Bp Audo: atmosfera świąteczna, choć w Syrii nie brak problemów

Chrześcijanie w Syrii są mniejszością. Robimy jednak wszystko, aby pozostać i dawać świadectwo wierze w Jezusa. Jak Dzieciątko w stajence, po prostu być i świadczyć – mówi chaldejski biskup Aleppo.
2019-12-29 17:59:39
miniaturka

Abp Grzegorz Ryś i brat John z Taizé: Biblia niezbędna w XXI wieku

– Potrzebujemy lektury Biblii dlatego, że żyjemy w świecie, w którym jesteśmy bombardowani informacjami, ale chorujemy na brak sensu – mówił dziś abp Grzegorz Ryś tysiącom młodych we Wrocławiu, występując w panelu: „Po co czytać Biblię dzisiaj?”.
2019-12-29 18:57:48
miniaturka

Niedziela Świętej Rodziny w Hiszpanii

Rodzina szkołą i drogą świętości – pod tym hasłem Kościół w Hiszpanii obchodzi niedzielę Świętej Rodziny. W Madrycie uroczystej Eucharystii przewodniczył kard. Carlos Osoro. Na zakończenie liturgii udzielił indywidualnego błogosławieństwa rodzinom.