Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-03 09:16
AC / Radio Watykańskie

Pakistan: inicjatywy chrześcijan na rzecz pokoju i potrzebujących

Musimy zrobić wszystko, żeby w naszej społeczności zwyciężały pokój i dobro – powiedział metropolita Lahauru w Pakistanie.

Autor/źródło: photogenica.pl

Abp Sebastian Francis Shaw odniósł się w ten sposób do narodowego święta Republiki, wspólnie obchodzonego w ostatnich dniach przez muzułmanów i chrześcijan.

Wyznawcy obu religii modlili się o harmonię, pojednanie i dobrobyt dla całego narodu. Wyrazili swoją wdzięczność dla tych, którzy angażują się w walkę z ekstremizmem i podejmują działania na rzecz pokojowego współistnienia ludzi różnych religii.

Przypadające na Wielki Post obchody święta narodowego nie były jedyną okazją dla pakistańskich chrześcijan do uczestnictwa w działaniach wspierających mniejszości religijne.

W tym okresie wspólnota katolicka od lat włącza się w pomoc najbardziej potrzebującym poprzez zbiórkę artykułów żywnościowych. Tamtejsza Caritas pomaga m.in. więźniom i niepełnosprawnym. Organizowane są także seminaria i programy radiowe, które mają na celu zwiększenie wśród wiernych świadomości znaczenia 40 dni poprzedzających Zmartwychwstanie Chrystusa.

mn/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2018-04-02 19:26:00
miniaturka

Niedziela Palmowa w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie

Niezwykle uroczysty wymiar Niedzieli Palmowej miał miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie, którego kustoszem jest ks. kan. Łukasz Żurawski.
2018-04-03 08:14:09
miniaturka

Abp Sako: okrutnicy uczynili z Iraku ziemię dramatu i cierpienia

Abp Sako zachęca wszystkich Irakijczyków, by niezależnie na dzielące ich różnice wspólnie budowali przyszłość swego kraju.
2018-04-03 08:43:23
miniaturka

DR Konga: porwano katolickiego księdza

W DR Konga znów uprowadzono katolickiego kapłana. Ks. Célestin Ngango został porwany w Niedzielę Zmartwychwstania po odprawieniu Eucharystii w jednej z dojazdowych kaplic należących do parafii Karambii, w której jest proboszczem.
2018-04-03 09:51:21
miniaturka

Hiszpania: „mona de pascua”, czyli ginąca małpka wielkanocna

W Hiszpanii Poniedziałek Wielkanocny jest dniem świątecznym jedynie w kilku regionach, m. in. w Katalonii. Według tradycji w tym dniu właśnie dzieci otrzymywały od chrzestnego „mona de pascua”, czyli dosłownie „małpkę wielkanocną”.
2018-04-03 10:17:15
miniaturka

21.37 pod Oknem Papieskim. Kraków pamięta św. Jana Pawła II

W trzynastą rocznicę odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II tłumy krakowian zgromadziły się pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3.
2018-04-03 10:59:49
miniaturka

Tawadros II: musimy modlić się i pracować na rzecz pokoju

To, co możemy robić to modlić się i pracować na rzecz pokoju. Modlimy się więc, aby pokój stał się darem i aby została nim obdarzona cała ziemia – podkreśla koptyjski patriarcha Tawadros II.