Strona główna
opoka.org.pl
2021-03-25 10:40
JR

Otoczmy modlitwą nienarodzone dzieci i ich rodziców!

25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Maryi, a także Dzień Świętości Życia. Jest to szczególna okazja, aby podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i otoczyć modlitwą dziecko zagrożone aborcją oraz jego rodziców.

Autor/źródło: Pixabay.com

Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańca oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. . Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia.

Aby podjąć duchową adopcję, należy złożyć uroczyste przyrzeczenie w kościele. Możliwe jest też złożenie go prywatnie.

Modlitwa duchowej adopcji ma wielką siłę. Otoczenie modlitwą poczętego życia to wyraz miłości i ochrona dziecka przed zabiciem. Skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji. Pozwala matkom odzyskać wiarę w Boże Miłosierdzie, przynosząc pokój ich sercom. Jako bardzo konkretny, bezinteresowny i osobisty dar (modlitwy, ofiary i post), pomaga w szczególności ludziom młodym kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa.

Osoby, które podejmą duchową adopcje, zobowiązują się do codziennego odmawiania jednej tajemnicy różańca i modlitwy:

„Panie Jezu za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady i które duchowo adoptowałem. Proszę, daj rodzicom tego dziecka miłość i odwagę, aby zachowali je przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.”

Duchową adopcję może podjąć każdy – osoby świeckie, konsekrowane, mężczyźni, kobiety, ludzie w każdym wieku. Jedynie dzieci podejmują ją pod opieką rodziców. Mogą się włączyć także osoby w związkach niesakramentalnych i rozwiedzione.

Źródło: duchowaadopcja.info


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-03-25 10:13:13
miniaturka

Włoska zakonnica podsekretarzem watykańskiej dykasterii

Papież mianował siostrę Alessandrę Smerilli nowym podsekretarzem Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Jej zdaniem obecność kobiet w Kurii Rzymskiej może wnieść do tej instytucji inne spojrzenie i świeżość.
2021-03-25 10:33:25
miniaturka

Nie bądźmy obojętni! Módlmy się za siebie nawzajem w dobie pandemii

Jak mówił ks. Franciszek Blachnicki, „ten, kto prowadzi życie modlitwy, jest żywym chrześcijaninem”. Często podkreślał, że modlitwa jest oddechem życia. Tymczasem w dobie pandemii, kiedy powinno być więcej modlitwy, wydaje się, że jest jej zbyt mało, zwłaszcza tej za siebie nawzajem. A to w modlitwie tkwi siła chrześcijanina!
2021-03-25 10:36:41
miniaturka

Ks. Blachnickiemu chodziło o wychowanie ludzi wolnych, świadomych i dojrzałych

Jeśli dziś jesteśmy świadkami upadku wielu autorytetów w Kościele, to dlatego, że w fundamencie ich życia i działania za mało było Jezusa, a może nawet w ogóle Go nie było – mówił bp Damian Muskus OFM w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie podczas Mszy św. w 100. rocznicę urodzin ks. Franciszka Blachnickiego
2021-03-25 10:44:03
miniaturka

Watykan: cięcia pensji, głównie kardynałów i kierownictwa

W opublikowanym 24 marca motu proprio Papież Franciszek ogłosił decyzję o obniżeniu wynagrodzeń dla osób zatrudnionych w Watykanie, przede wszystkim dla kardynałów i osób na stanowiskach kierowniczych. Powodem jest konieczność zapewnienia Stolicy Apostolskiej stabilności finansowej
2021-03-25 10:48:32
miniaturka

Dyżury na pogotowiu trwają średnio 24 godziny, zdarza się, że są przedłużane

Dyżury ratowników medycznych w ambulansie trwają średnio 24 godziny, choć zdarza się, że bywają przedłużane - mówił w czwartek Paweł Wnuk, ratownik medyczny warszawskiego pogotowia. "Obecnie natężenie pracy, ilość pracy i wysiłek, jaki musimy włożyć w pracę, jest nadzwyczajny" - podkreślił.
2021-03-25 10:55:49
miniaturka

Bp Miziński: powinniśmy czuć się zobowiązani do ochrony i wspierania każdego życia

Dziś, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – 25 marca, obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest on wyjątkowym zaproszeniem do refleksji nad cennym darem Boga, jakim jest życie każdego człowieka – powiedział bp Artur G. Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.