Strona główna
opoka.org.pl
2018-04-24 11:43
AC / Salve TV

Oto jak działa Boże Miłosierdzie

Na co dzień spotykają się z ogromnym cierpieniem, odrzuceniem i samotnością. Siłę czerpią z sakramentów. Pomagają Polakom, którzy pozostali na Wschodzie.

-  Pomagamy na ile możemy, bo jesteśmy związkiem nielegalnym na Białorusi. Jesteśmy za to prześladowani. Pomagamy dziękując Rodakom z Polski, bo tylko od nich otrzymujemy pomoc (...) Człowiek może nie mieć ręki, nogi, ale wszystko jedno, to jest człowiek, on jest taki sam, można go kochać. Widzę, że to Boże Miłosierdzie działa naprawdę - mówiła Irena Biernacka, prezes Związku Polaków na Białorusi.

- To pierwsze hospicjum na Litwie i jedyne, które pomaga ludziom chorującym na raka. Wilno to miasto miłosierdzia. U nas był namalowany obraz "Jezu ufam Tobie". To miłosierdzie u nas żyje. Hospicjum to placówka, która pokazuje, jak każdy człowiek może pomóc drugiemu człowiekowi. Kiedy widzę, że już nie mam siły, to mówię "Jezu ufam Tobie" - podkreślała Aušra Taločkaita, wicedyrektor Hospicjum bł. ks. Sopoćki w Wilnie.

- Widzę, jak mi są ci ludzie potrzebni, po to, żebym zrozumiała siebie. Widzę, jak poznaję siebie, jak wiele mi brakuje do pełnego człowieczeństwa. Ci cierpiący ludzie mi w tym pomagają. Przede wszystkim pomaga mi bliski kontakt z Bogiem. Każdego dnia staram się ofiarować tych ludzi Bogu. Bóg daje mi łaskę zobaczenia w nich cierpiącego Chrystusa -  mówiła s.Justyniana z Domu Miłosierdzia w Brzuchowicach na Ukrainie.

Łączy ich miłosierdzie.

źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-04-24 10:43:36
miniaturka

Papież: zatwierdzenie nowych statutów Apostolstwa Modlitwy

Ojciec Święty zatwierdził nowe statuty Światowej Sieci Modlitewnej – Apostolstwa Modlitwy jako dzieła papieskiego, z siedzibą w Państwie Watykańskim.
2018-04-24 11:12:22
miniaturka

Polscy wolontariusze wyjadą na Wschód

Polscy wolontariusze udają się na misje na Syberię, Ukrainę i do Gruzji w ramach Wolontariatu Syberyjskiego.
2018-04-24 11:23:51
miniaturka

Ks. dr Johannes Chrząszcz – górnośląski kapłan i historyk. Nowa wystawa w Willi Caro

Przygotowana w Willi Caro, głównej siedzibie Muzeum wystawa „Ks. dr Johannes Chrząszcz – górnośląski kapłan i historyk” ma przybliżyć i upamiętnić tego wyjątkowego duchownego.
2018-04-24 12:25:14
miniaturka
play

29 IV – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej

Ogólnopolskie uroczystości z okazji Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego odbędą się od 28 do 30 kwietnia w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu oraz w parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Dębem.
2018-04-24 12:44:36
miniaturka

Meminisse iuvat. Dzieła wybrane ks. Johannesa Chrząszcza

Nakładem Muzeum w Gliwicach ukazuje się wybór pism księdza Johannesa Chrząszcza w opracowaniu i tłumaczeniu dr. Sebastiana Rosenbauma.
2018-04-24 12:48:13
miniaturka

Sanktuaria św. Wojciecha w Polsce

W sobotę i niedzielę odbędą się w Gnieźnie doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha - głównego patrona Polski i archidiecezji gnieźnieńskiej. Publikujemy wykaz sanktuariów św. Wojciecha w Polsce.