Strona główna
opoka.org.pl
2019-10-23 16:02
AC / IOI, ordoiuris.pl

Ordo Iuris uważa, że uchwała dotycząca katolickich pielgrzymów jest wadliwa

Rada Miasta chce, aby archidiecezja częstochowska przekazywała miastu rekompensatę za pielgrzymów przybywających na Jasną Górę w bliżej nieokreślonym „sezonie pielgrzymkowym”.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Uchwała została przyjęta z inicjatywy jednego z radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Rekompensata ma związek z obsługą systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Zdaniem Instytutu Ordo Iuris, dokument posiada wiele wad i stanowi dyskryminację katolików praktykujących wiarę poprzez udział w pielgrzymkach. Instytut Ordo Iuris przygotował analizę uchwały.

„Trzeba uznać, że podjęcie uchwały było wyłącznie elementem mobilizacji określonego elektoratu w kampanii wyborczej, a nie działaniem na rzecz miasta i jego mieszkańców” – skomentował Łukasz Bernaciński z Centrum Analiz Ordo Iuris.

Więcej informacji o tej sprawie oraz analizę przygotowaną przez Instytut można znaleźć tutaj >>

źródło: Instytut Ordo Iuris, ordoiuris.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-10-23 14:13:49
miniaturka

XX Dni Interdyscyplinarne w Olsztynie

W dniach 22-23 października b.r. na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbywają się XX Dni Interdyscyplinarne.
2019-10-23 14:57:48
miniaturka

Nina Nowak - czołowa śpiewaczka polska zaśpiewa w Warszawie w Dzień Zaduszny

Nina Nowak, czołowa polska śpiewaczka klasyczna, zaśpiewa w Warszawie w niedzielę 3 listopada w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej na uroczystej Mszy Św. oraz koncercie po Mszy w Dzień Zaduszny.
2019-10-23 15:30:37
miniaturka

Papież na Twitterze o Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym

Papież Franciszek w swoim wpisie na Twitterze mówi dziś o przeżywaniu Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.
2019-10-23 16:03:16
miniaturka

Abp Skworc: Kościół i media łączy wspólna misja

W Radiu Katowice spotkali się kapłani współtworzący Redakcję Programów Religijnych. Gościem spotkania był także abp Wiktor Skworc, który podkreślał, że radio pomaga w realizacji misji Kościoła, jaką jest głoszenie Ewangelii.
2019-10-24 08:24:48
miniaturka

Synod: trwa opracowywanie dokumentu końcowego

Ojcowie będą głosować nad dokumentem w najbliższą sobotę. Prace nad nim rozpoczęły się 6 października. Do redagującej go komisji zgłaszane są poprawki i uwagi wypracowane w 12 małych grupach roboczych.
2019-10-24 08:54:29
miniaturka
play

V Kongres Nowej Ewangelizacji „Radość Miłości” (24-27 października 2019)

„Bądźmy razem wokół rodziny” – powiedział abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, prymas Polski w zaproszeniu na V Kongres Nowej Ewangelizacji. Odbędzie się on od 24 do 27 października w Gnieźnie. Organizatorzy zatroszczyli się również o transmisję online.