Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-22 15:20
AC

Opowieść o narodzinach Jezusa. Cudowna bajka audio dla dzieci na święta!

Na kanale Bajkowe Poddasze miała miejsce premiera bajki audio dla dzieci, mówiącej o przyjaźni z Maryją, wspólnej wędrówce do Betlejem oraz o narodzinach Jezusa. Opowieść została oparta na Biblii i w przystępny sposób przybliża dziecku historię Bożego Narodzenia.

Bajka o Bożym Narodzeniu jest pierwszą, autorską bajką, Katarzyny Grzywy-Hilbrycht, która sama jest matką trójki małych dzieci, dlatego dobrze wie, jak maluchy przeżywają okres Bożego Narodzenia. „Dzięki tej bajce wiem, że moje dzieci wiedzą Kogo oczekujemy i w jaki sposób Jezus przyszedł na świat” – dzieli się autorka na swoim profilu, zapraszając na swój kanał na youtube Bajkowe Poddasze.

„Odkąd zostałam matką zaczęłam się wgłębiać w temat bajek audio. Niestety, wiele z nich przepełnionych jest niepokojącą  muzyką, brzydkimi słowami, czy strasznymi historiami. Stwierdziłam, że nie chcę, by moje dzieci słuchały nieodpowiednich treści, bo widziałam, że ma to na nie negatywny wpływ. Postanowiłam więc zająć się tym osobiście” – podkreśla Katarzyna Grzywa-Hilbrycht.

Warto polubić ten kanał i puścił tę niezwykłą bajkę dzieciom w święta Bożego Narodzenia. Tak samo, jak warto, by rodzice opowiadali maluchom w ciekawy i dobry sposób o narodzeniu Pana. To bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie, aby rodzice znajdywali czas na to, aby szukać wartościowych treści.

źródło: Bajkowe Poddasze - youtube.com, fb.com Katarzyna Grzywa-Hilbrycht

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-22 13:15:12
miniaturka

Unikanie problemu nie rozwiązuje go: czego być może nie dostrzegli politycy i Kościół?

Lektura dwóch bardzo odmiennych tekstów, które pojawiły się na internetowych portalach, prowadzi do wniosku, że brak zdecydowanego podejmowania zasadniczych problemów nie uspokaja „nastrojów społecznych”, ale sprawia, że przechylają się one na korzyść zwolenników moralnego relatywizmu.
2020-12-22 14:27:02
miniaturka

Sędzia zabity przez mafię i apostoł byłego ZSRR w drodze na ołtarze

Sędzia zabity przez sycylijską mafię, hiszpański biskup – obrońca Indian w XVI w. w Meksyku oraz włoski ksiądz, który przyczynił się do odrodzenia Kościoła w byłym Związku Radzieckim – to niektóre postacie z dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdzonych wczoraj przez papieża.
2020-12-22 14:52:29
miniaturka

Chcemy, aby potrzebujący poczuli, że są otoczeni troską

Co roku 24 grudnia w kilkunastu miastach ubodzy, bezdomni i samotni spotykali się przy wspólnym stole. W tym roku zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy tylko z najbliższymi. Jednak mimo pandemii już po raz czwarty Caritas Polska organizuje ogólnopolską akcję Wigilia Caritas, by nikt nie został w tym czasie sam.
2020-12-22 15:25:52
miniaturka

Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie w czasie pandemii w innych krajach europejskich?

Pandemia koronawirusa wpłynęła na obchody świąt Bożego Narodzenia niemal we wszystkich krajach europejskich. Wiele tradycyjnych wydarzeń odwołano, surowe przepisy nie pozwalają na wspólne spędzanie świąt przez całe rodziny, poważne ograniczenia dotyczą też liturgii.
2020-12-22 16:29:25
miniaturka

„Idź odbuduj mój Kościół... domowy /Rebuild my church... home/!”

To temat kolejnego Kongresu Rodzin Polonijnych, który odbędzie się 16 stycznia 2021 roku, w formie online za pośrednictwem aplikacji Zoom. Zapisy do 14 stycznia. Serdecznie zapraszamy! W programie wiele ciekawych referatów ukazujących min. nauczanie Jana Pawła II na temat małżeństwa i rodziny oraz praktycznych wskazań pokazujących jakie działania podejmować w kierunku wzmocnienia małżeństw i rodzin na emigracji.
2020-12-22 17:07:32
miniaturka

Islandia: Klasztor Polskich Karmelitanek Bosych

"Wobec Piękności Bożej"- to jubileuszowa płyta nagrana przez Siostry Karmelitanki jako dziękczynienie Miłosiernemu Panu za 80 lat istnienia islandzkiego klasztoru, w tym za 35 lat obecności polskiej wspólnoty na Islandii. Płyta zawiera 21 utworów w aranżacji i wykonaniu Sióstr Karmelitanek. Niektóre teksty to poezje wielkich mistyków Karmelu, czy też poetyckie modlitwy.