Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-10 12:42
MG / Open Doors

Open Doors apeluje o nieustawanie w modlitwie i pomocy dla Syrii

Zajmująca się pomocą chrześcijanom prześladowanym organizacja Open Doors apeluje o zwiększenie zaangażowania w pomoc dla obywateli Syrii.

Autor/źródło: Open Doors

Maciej Maliszak, koordynator Open Doors zadaje trudne, ale konieczne pytanie: Czy nasze modlitwy za Syrię zostały już wyczerpane? Modlenie się przez długi czas w jednej intencji może być męczące. Chrześcijanie w Syrii też są zmęczeni – zmęczeni wojną i konsekwencjami, jakie przyniosła. Potrzebują naszej modlitwy jeszcze bardziej niż kiedykolwiek.


Faktem jest, że w ciągu ostatnich kilku tygodni sytuacja gospodarcza pogorszyła się z powodu pandemii koronawirusa i nowych sankcji amerykańskich. Ceny żywności i przedmiotów codziennego użytku wzrosły prawie dwukrotnie. Kościoły i wspólnoty partnerskie nadal rozdają pomoc ludziom w potrzebie.

Jak pisze Maliszak:

Jednak nasi partnerzy są zmuszeni wkładać do paczek coraz mniej produktów, ponieważ ich ceny bardzo wzrosły. «Większość z nich nie ma pracy» – mówi jeden z naszych partnerów. «Ale nawet ci, którzy pracują, dostają tak mało pieniędzy, że to nie wystarcza. Chcemy pomóc każdemu, kto jest w potrzebie, ale jest to po prostu niemożliwe. Ze względu na ekstremalny wzrost cen, pomagamy mniej niż dotychczas».


Potrzebna jest stała modlitwa za mieszkańców Syrii:

  • Módlmy się za ludzi, którzy nie mają wystarczającej ilości  jedzenia.
  • Módlmy się za młodych ludzi bez perspektyw.
  • Módlmy się za kościoły, które chcą dać ludziom praktyczną pomoc i duchową nadzieję.

Więcej na temat pracy Open Doors w Syrii można dowiedzieć się wchodząc na adres: www.opendoors.pl/wsparcie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-07-10 09:29:37
miniaturka

Kard. Raï upomina libańską klasę polityczną i wzywa do zmian

Liban kontynuuje swoje nieubłagane pogrążanie się w otchłani. Prezydent i rząd nie robią nic, by zapobiec postępującemu kryzysowi i zapewnić Libańczykom lepszą przyszłość.
2020-07-10 09:35:04
miniaturka

Paulini zapraszają na Jasną Górę

Jasna Góra czeka na pielgrzymów, czynimy wszystko, by każdy mógł tu czuć się bezpiecznie, zapewnia przeor klasztoru.
2020-07-10 10:56:03
miniaturka

Skarga Ordo Iuris: Rafał Trzaskowski nie chce rozmawiać z mieszkańcami o deklaracji LGBT

Rafał Trzaskowski już od niemal roku odmawia mieszkańcom Warszawy przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie kontrowersyjnej „deklaracji LGBT”, mimo prawnego obowiązku zorganizowania ich „na wczesnym etapie”.
2020-07-10 12:54:05
miniaturka

Gniezno: rozpoczął się e-obóz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

W Gnieźnie rozpoczął się w piątek e-obóz dla studentów stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wirtualnie z uczestnikami spotka się m.in. Prymas Polski abp Wojciech Polak, s. Tomira Brzezińska MSF, o. Wojciech Surówka OP oraz małżeństwo Gomułków.
2020-07-10 13:58:39
miniaturka

Paryż: iglica katedry Notre-Dame będzie odbudowana bez zmian

Odbudowana iglica katedry Notre-Dame w Paryżu będzie wyglądała tak samo jak przed ubiegłorocznym pożarem, który ją zniszczył. – Istnieje powszechna zgodność w tej sprawie – oświadczyła nowa minister kultury Francji Roselyne Bachelot.
2020-07-10 16:19:20
miniaturka

Turcja: droga do przekształcenia Hagia Sophia w meczet otwarta

Turecki naczelny sąd administracyjny anulował decyzję prezydenta Mustafa Kemal Atatürka z 1934 roku o przekształceniu w muzeum dawnej świątyni chrześcijańskiej Hagia Sophia, w której od XV wieku mieścił się meczet.