Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-08 12:02
AC / hispanidad.com

ONZ dąży do zakazu wyznawania chrześcijaństwa?

Czy Organizacja Narodów Zjednoczonych rozpoczyna proces zdelegalizowania Kościoła katolickiego? Według relacji na stronie „Hispanidad”, wiele spraw wskazuje na to, że tak. Cel wydaje się jasny: globalna potęga i uniwersalna religia. Preferowaną bronią do wymazania chrześcijaństwa ma być ideologia płci.

Autor/źródło: Foreign and Commonwealth Office/flickr.com/photos/foreignoffice/commons.wikimedia.org; Public

Portal „Hispanidad” miał dostęp do raportu specjalnego sprawozdawcy ONZ ds. wolności religii lub przekonań. Raport został przygotowany w sierpniu tego roku przez Ahmeda Shaheeda. Ściśle mówiąc, specjalni sprawozdawcy nie są personelem ONZ, lecz stanowią część procedur specjalnych Rady Praw Człowieka, największego zespołu niezależnych ekspertów w systemie praw człowieka Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ich zadaniem jest monitorowanie i badanie sytuacji w konkretnych krajach.

Według informacji zawartych na stronie „Hispanidad”, Organizacja Narodów Zjednoczonych wykorzystuje tego typu raporty, aby zainicjować procesy o globalnym zasięgu. Jednym z nich może być zdelegalizowanie Kościoła katolickiego. Co więcej, autor artykułu Pablo Ferrer sugeruje, że ONZ dąży do zakazu wyznawania jawnie wiary chrześcijańskiej. To bardzo poważny zarzut. Co za nim idzie?

Z raportu wynika, że Ahmed Shaheed jest bardzo zaniepokojony faktem istnienia „religijnych grup nacisku”, które jego zdaniem „biorą udział w kampaniach, które charakteryzują obrońców praw walczących z dyskryminacją ze względu na płeć jako „niemoralnych” ludzi, próbujących osłabić społeczeństwo propagując „ideologię płci”, która jest szkodliwa dla dzieci, rodzin, tradycji i religii”. Pod tym pretekstem, próbuje się zamknąć usta chrześcijanom, którzy najwyraźniej nie mają prawa, nawet w wyważony, zgodny ze swoimi przekonaniami sposób, wypowiedzieć tego, co myślą. Czy na tym ma polegać demokracja? Nie chodzi przecież o to, by się wzajemnie atakować i bić. Czy jednak nie można wyrażać, nawet w spokojny sposób, własnych przekonań? Raport zdaje się pokazywać, że nie.

W raporcie pojawiło się dążenie do globalnej potęgi, uniwersalnej religii i zniesienia prawa do sprzeciwu sumienia. Kto wystaje ponad te kwestie, zdaniem sprawozdawcy „niszczy równość”. „Determinacja ONZ jest jasna. Proces już się rozpoczął” – ostrzega Pablo Ferrer.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-08 10:43:54
miniaturka

Lekarze apelują do prezydenta o wycofanie jego propozycji ustawy dotyczącej aborcji

Zwracając uwagę na konstytucyjne prawa każdego człowieka do życia oraz nieprecyzyjność określenia „letalne wady płodu” katoliccy lekarze zwracają się do Prezydenta RP z prośbą o zrezygnowanie z inicjatywy prawnego dopuszczenia aborcji w przypadkach takich wad.
2020-12-08 11:05:24
miniaturka

Wierni podejmują dziś Duchową Adopcję

8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w wielu świątyniach wierni składają przyrzeczenie Duchowej Adopcji, czyli otoczenia przez dziewięć miesięcy modlitwą dziecka poczętego, zagrożonego zabiciem w łonie matki. Jak przystąpić do tego dzieła?
2020-12-08 11:26:53
miniaturka

Godzina łaski w południe 8 grudnia: co wiemy o objawieniach w Montichiari?

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia wielu katolików, kierując się objawieniami Pieriny Gilli z 8 grudnia 1947, pragnie podjąć praktykę tzw. Godziny Łaski. Warto przypomnieć, że Kościół oficjalnie nie potwierdził tych objawień, choć zezwolił na kult Maryi w sanktuarium w Montichiari.
2020-12-08 12:14:06
miniaturka

Fala negatywnych reakcji po wypowiedzi ojca Rydzyka

W sprawie wypowiedzi ojca Rydzyka, która została odczytana jako głos marginalizujący cierpienie ofiar nadużyć seksualnych dokonywanych przez duchownych głos zabrał Prymas Polski, Delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży, Arcybiskup Administrator Apostolski Diecezji Kaliskiej, biskup toruński, redemptoryści, świeccy i sam zainteresowany.
2020-12-08 12:27:06
miniaturka

Jerzy Kwaśniewski – marzyciel walczący o „fundamentalistyczne wartości katolickie”?

„Politico” opublikowało ranking najbardziej wpływowych osób w Europie. Wśród wymienionych znalazł się także Polak – Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris. Uzasadnienie wyróżnienia niejedną osobę wprawi w zdziwienie, a inne pewnie nawet rozśmieszy.
2020-12-08 12:31:40
miniaturka

„Patris corde” – list apostolski Franciszka o św. Józefie i Rok św. Józefa

8 grudnia Papież Franciszek opublikował list apostolski poświęcony św. Józefowi. Zatytułowany jest on „Patris corde” (Ojcowskim sercem). W liście tym Ojciec Święty ogłasza także Rok św. Józefa, zaczynający się od dzisiejszego dnia.